Ziemassvētku dāvanas bērniem.

ziemassvētku eglīte

Laiks skrien ātri, tomēr nekas vēl nav nokavēts – vēl ir gana daudz laika atrast pašu piemērotāko Ziemassvētku dāvanu saviem un draugu bērniem. Jautājumu netrūkst – kā būtu labāk – dāvināt vienu lielu, vērtīgu dāvanu, ko mazā sirds kāro jau sen, vai daudzas mazas, mīļas un sirsnīgas dāvaniņas? Vai vislabākā dāvana ir kaut kas noderīgs un praktisks, vai tomēr kaut kas mīļš un jautrs? Var teikt uzreiz – viss atkarīgs no bērna vecuma un vajadzībām.

Ja labi zinām, ka mazajam ķiparam ļoti nepieciešams kas praktisks – varam kā dāvanu izvēlēties to, tomēr, ja nekādu specifisku praktisko vajadzību nav – bērns būs priecīgāks par kaut ko mazāk praktisku, tomēr vairāk jautru un rotaļām derīgu. Visbiežāk, cenšamies saviem bērniem svētkos tomēr dāvināt to, kas nav tik ļoti praktisks, ja vien tas nav tas, ko mazais patiešām lūdzis saņemt. Praktisko, kā vecāki, varam sagādāt vēlāk – svētku dāvanas parasti cenšamies gādāt nedaudz savādāk.

Ne pārāk veiksmīga  dāvana mazam bērnam būs lieta, ko viņš izmantos ikdienā un ko parasti viņam pērk vecāki – džemperi, zeķubikses, krāsainie zīmuļi, ēšanas piederumi. Ja jau viss atkarīgs no vecuma, šādas kategorijas vairs neattiecas uz tīņa vecuma meitenēm, kad stilīgs apģērbs ir tieši tas, kas vajadzīgs un pat vēlams. Arī par gadalaiku atceramies – nezin vai sajūsmas saucieni atskanēs par vasaras aksesuāriem – piepūšamo baseinu, skrituļslidām un citām lietām, kuras būs pielietojamas tikai vasarā.

Nereti bērniem ir konkrētas vēlmes, ko viņi vēlētos saņemt no Ziemassvētku vecīša, un parasti tās tiek uzrakstītas vēstulē. Ja ir iespējams dāvanu nopirkt, neliedzam bērnam šo prieku! Ja gribētā dāvana ir pārāk dārga vai neiespējama (reizēm vēstulēs nokļūst arī gana neiespējamas vēlmes). Pirms dāvanas iegādes pavērojam mazo – kas viņu aizrauj? Kādas ir intereses un uz ko mazais skatās ar priekpilnām acīm. Lielāki bērni jau skaidri prot noformulēt savas vēlmes, turklāt tās parasti ir vairākas, kas paplašina iespēju uzdāvāt bērnam tieši to, ko viņš patiesi vēlas. Turklāt, lielāki bērni parasti cenšas būt saprātīgāki, pieļaujot, ko būs iespējams saņemt kā dāvanu, un ko, iespējams, ne.