Žalūziju veidi

 

žalūzijas logiemVai Tu zināji, ka žalūzijas logiem ir ļoti sens izgudrojums? Izrādās tās jau bija izdomātas tūkstošus gadu atpakaļ, jo rotāja senās Ēģiptes faraonu istabas, lai gan bija izgatavotas no niedrēm, tomēr žalūziju ideju atklāja viņi.

Mūsdienās arī iespējams iegādāties koka žalūzijas, taču tad jārēķinās ar lielu cenu, jo šobrīd žalūzijas pārsvarā tiek izgatavotas no citiem materiāliem, tādiem kā plastmasa, vieglmetāla sakausējumi vai dažāda blīvuma audumi.

Romiešu žalūzijas Tev varētu kalpot kā grezns akcents interjerā. Tās atgādina aizkarus, ir veidotas no auduma, taču funkcionāli strādā kā žalūzijas, ar auklu bīdot tās iegūst noteiktas formas ieloces. Izvēloties materiālu un tekstūru, Tu pats vari noteikt kādu raksturu šīm žalūzijām dot – izsmalcinātu, vai funkcionālu un vienkāršu.

Horizontālās Venēcijas žalūzijas visbiežāk varam redzēt ofisos. Tās ir funkcionāli ērtas, viegli kopjamas un pieejamas labā cenā, ja izvēlies alumīnija materiālu. Konstrukcija ir vienkārša, tās stiprinās gan pie griestiem gan pie sienas un starp līstēm ir nostiepta aukla, kas palīdz visām līstēm griezties kopā. Pieejamas arī ārējas Venēcijas aizsargājošās žalūzijas, kas pasargā telpas no nelūgtiem viesiem, un ir siltuma un skaņas izolējošas. Tās var vadīt arī elektroniski no attāluma.

Ruļļu žalūzijas tika radītas Vācijā un ir ļoti pieprasītas, jo tā princips ir ļoti vienkāršs. Un ruļļa atrodas Tevis izvēlētais audums, kas tiek vadīts ar paceļamo fiksatoru ceļot aiz auklas. Tie ir ērti, jo vari logu gan pilnībā atsegt, gan atstāt puspavērtu žalūziju. Parasti šīs žalūzijas saskaņo ar tilla vai nakts aizkariem.

Ieloču žalūzijas jeb plisē žalūzijas sastāv no auduma, kas tiek salocīts kā harmonika. Tie ir labi nestandarta logiem, jo šīs žalūzijas var izgatavot jebkurā ģeometriskā figūrā. Viegli kopjamas, jo šo audumu var mazgāt.

Vertikālās žalūzijas ir ērtas ne tikai logiem, bet arī telpu atdalīšanai vai skapjiem. Tās pasargās no saules un atvērt tās var gan pagriežot vertikālās detaļas citā rakursā, gan arī pilnībā atbrīvojot logu no žalūzijas, atbīdot tās uz sānu.