Vēsākam laikam piemērots apģērbs

apothekaIestājoties vēsākam laikam, daudz lielāku uzmanību nākas pievērst tam, ko ģērbjam mugurā. Rudens laikapstākļi mēdz būt visai mānīgi, vienas dienas laikā ļaujot piedzīvot sauli, lietu, vēju un pat krusu, tāpēc, dodoties laukā no mājas, jānodrošinās tā, lai neciestu veselība.

Izvēloties piemērotu apģērbu, jāņem vērā laikapstākļu mainība, tāpēc ieticams ģērbties vairākās kārtās, lai atkarībā no situācijas kādu no apģērba gabaliem varētu noģērbt vai uzģērbt.

Kādu virsjaku izvēlēties?

Virsjakai ieteicams būt ūdens un vēja necaurlaidīgai, taču vēlams, lai tā nebūtu no pārāk blīva vai plastmasīga materiāla, kas neelpo, tādejādi radot svīšanu, kas rezultātā var izraisīt saaukstēšanos. Izvēloties virsjaku bērnam, jāņem vērā tas, ka bērni kustas daudz vairāk, kā pieaugušie, līdz ar to, papildus visām iepriekš minētajām īpašībām, virsjakai jābūt brīvai un tādai, kas nenospiež bērna ķermeņa daļas, ļaujot tām brīvi kustēties. Nospiežot asinsriti, ne tikai rodas diskomforta sajūta, bet arī paātrinās salšana.

Kā pasargāt sevi no vēja?

Rūpējoties par veselību, rudenī ieteicams nēsāt vieglu šallīti, un katram gadījumam jakas vai mēteļa kabatā noglabāt plānus cimdus, kas noderēs vēsajos rudens rītos un vakaros, palīdzot saglabāt rokas patīkami siltas. Rudens beigu periodā vai vējainākās dienās nekaitēs arī cepure, kas ļaus nezaudēt galvas siltumu un pasargās ausis no vēja. Zinātāji ausu un zobu sāpes dēvē par vissmagāk pārciešamajām sāpēm, ar kurām atkārtoti baidās saskarties ikviens, kas tās reiz piedzīvojis. Izvēloties cepuri bērnam, jāpārliecinās vai tai nav tendence regulāri nošļukt, uzkrītot uz bērna acīm un atstājot tā austiņas plikas. Rudens periodā bērniem vispiemērotākās būs sasienamas cepures ar paplašinātām lencēm ausu daļā, kas pasargā ausis no rudenim raksturīgajiem vējiem.

Atceries, ka pastiprināti jāparūpējas arī par savu ādu. Tā tomēr ir tikai viena!

http://aptiekas.apotheka.lv/ka-parupeties-par-adas-veselibu-rudeni/

Kādus apavus izvēlēties?

Kā liecina sens un teju katra latvieša reiz lietots sakāmvārds – galvenais, lai kājas siltas. Rudens periodā nenosalt palīdzēs rūpīgi izvēlēti, ūdens necaurlaidīgi apavi. Visbiežāk nosalt un saskarties ar kādu no saaukstēšanas simptomiem gadās tad, ja samērcējat savus apavus un ilgu laiku nākas pavadīt salstot, taču pēdu salšanu veicina arī nospiesti asinsvadi, līdz ar to, arī rudens periodā labāk izvēlēties brīvākus apavus, kuros vajadzības gadījumā iespējams ievilkt papildus zeķu pāri.

Izvēloties piemērotu apģērbu, ikviens būs pasargāts jebkuros laika apstākļos un jutīsies brīvi gan savās ikdienas gaitās, gan atpūtā. Speciālisti ir pierādījuši, ka stiprināt imunitāti un parūpēties par veselīburudenī, palīdz aktivitātes svaigā gaisā, tāpēc, šoruden ieplānojiet kādu rudenīgu pastaigu, velobraucienu, skrējienu vai citas aktivitātes, pirms tam nodrošinoties ar nodarbei un laikapstākļiem atbilstošu apģērbu. Rūpējieties par savu un savu mīļo veselību, lai kopīgi baudītu pārmaiņu laiku dabā un priecātospar gaidāmajiem piedzīvojumiem, kas vēl priekšā.