Vai man patiešām nepieciešama ceļojumu apdrošināšana?

Savulaik par tādu lietu kā ceļojumu apdrošināšanas polise pat neiedomājāmies, pirms plānojām ceļojumu. Nezinu kāpēc, bet tas likās neaktuāli. Zinu, ka vēl šobrīd ļoti daudzi ceļotāji neizvēlas iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, tomēr tas ir lieki. Gudrākie un prātīgākie pirms ceļojuma izskata piedāvājumus un iegādājas polisi. Protams, tas atkarīgs gan no ceļojuma, gan paša ceļotāja – iegādāties polisi vai nē. Tomēr, vai nu tās ir personīgās lietas, pats ceļojums, elektroiekārtas vai veselība – pareizā ceļojumu apdrošināšanas polise ir ārkārtīgi būtisks elements, ko iekļaut savā ceļojuma plānošanā. Un neiegādājoties ceļojumu apdrošināšanu, pie noteiktiem apstākļiem, viss plānotais ceļojums var tikt izbojāts.

Tie, kas bieži ceļo, izvēloties lidot, zina, ka arī aviosabiedrības, pie biļetes iegādes, piedāvā sava veida apdrošināšanu. Tas gan iekļauj tikai ar lidojumu saistīto izdevumu apdrošināšanu – atcelts lidojums, kavēšanās vai kāda cita aizķeršanās ar lidojumu, nozaudēta vai bojāta bagāža un šāda tipa sīkumi. Tas gan arī atkarīgs no konkrētās aviokompānijas (ja iegādājas šādu apdrošināšanu, pērkot biļetes, der izlasīt ko tā īsti sniedz). Tomēr ko darīt, kad lidojums beidzies un jau esam ārvalstīs?

Un te noder apdrošināšanas kompāniju piedāvātās ceļojumu apdrošināšanas polises – tādas, kā Compensa ceļojums. Kas nodrošina gan medicīnas izdevumu segšanu, gan palīdzības apdrošināšanu, lidojuma izmaiņu apdrošināšanu, bagāžas apdrošināšanu, civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Compensa nodrošina arī diennakts palīdzību visā pasaulē, kompetentus un atsaucīgus darbiniekus, kas izskaidros visu nepieciešamo – kā rīkoties, ja iestājas situācija, kur nepieciešams izmantot iegādāto apdrošināšanas polisi, kā arī vairākus jaunus risinājumus un visplašāko risku segumu, kāds vien pieejams Latvijā.

Ja vēl ir šaubas – lūk, daži argumenti, kāpēc tomēr iegādāties ceļojumu apdrošināšanas polisi apdrošināšanas kompānijā, pirms došanās ceļojumā. Noder, ja tiek atcelts lidojums. Noder, ja tiek nozaudēta bagāža, bet tajā atrodas vitāli nepieciešamas lietas – piemēram, medikamenti, un nepieciešams vērsties pie ārsta citā valstī, lai atjaunotu recepti. Noder, ja tiek nozagts vai nozaudēts maks vai dokumenti un rodas vajadzība pēc papildus skaidras naudas līdzekļiem un dokumentu atjaunošanas. Ceļojumu apdrošināšanas polise noder, ja jāatceļ ceļojums (vai jāpārtrauc tā turpināšana), veselības problēmu dēļ. Noder, ja veiktas dažādas priekšapmaksas – lidojuma biļetes, viesnīcas un tā tālāk. Visvairāk noder, ja nepieciešama medicīniska palīdzība ārvalstīs. Uzskaitījumu varētu turpināt. Tomēr, domāju, ka vismaz der ieskatīties apdrošinātāju piedāvājumos, pirms izlemt – doties ceļojumā ar vai bez iegādātas ceļojumu apdrošināšanas polises.