Vai Jūsu auto ir gatavs ziemai?

OCTA kalkulatorsKalendārs patiešām nemelo – ziema tuvojas straujiem soļiem. Kamēr paši, gatavojoties aukstā gada laika atnākšanai rūpējamies par siltāka apģērba iegādi, neaizmirsīsim pārliecināties, ka arī autolīdzekļiem nepieciešama īpaša sagatavošanās pirms termometra stabiņa noslīdēšanas zemākās temperatūrās.

Lai nekļūtu par nepatīkamu auksto laika apstākļu upuriem, vērts ielūkoties dažos noderīgos padomos, kas palīdzēs sagatavot transporta līdzekli ziemai.

Nomainiet auto eļļu un filtrus

Auto speciālisti un mehāniķi iesaka veikt auto eļļas maiņu pēc nepieciešamības, tomēr, tuvojoties ziemai, tas ir īpaši svarīgi. Iespējams, pārbaudot, kādas viskozitātes eļļa ir nepieciešama Jūsu auto dzinēja veiksmīgai darbībai tieši zemajās temperatūrās, Jums būs nepieciešams mainīt izmantojamās eļļas tipu.

Ņemiet vērā, ka motoreļļas nav ieteicams miksēt, tāpēc pirms veiciet jaunās eļļas ieliešanu, svarīgi, lai tajā nav iepriekšējās eļļas atlikumi. Lai būtu droši, ka šis process veikts kvalitatīvi, dodieties uz auto servisu. 

Pārbaudiet bremžu darbību

Viens no svarīgākajiem auto sagatavošanās darbiem, pirms ziemas sezonas iestāšanās, ir bremžu pārbaude. Laikā, kad ceļi kļūst mitri un apledo, pat mazākā bremžu problēma var novest pie ārkārtīgi nepatīkamām sekām. Svarīgi, lai automašīnas abu pušu bremzes darbotos līdzvērtīgi labi. Tas pasargās Jūsu auto sanešanas un saslīdēšanas. 

Nenogaidiet līdz dzirdēsiet aizdomīgus bremžu izraisītus trokšņus, bet dodieties veikt pārbaudi laicīgi.

Nomainiet riepas

Ziemas riepu nomaiņa ir svēts rituāls katram Latvijas auto vadītājam. Ja esat pieredzējis auto braucējs, iespējams, jau esat atradis savu iemīļotāko ziemas riepu modeli un ražotāju. Tomēr, ja esat vēl tikai jaunpienācējs ceļu satiksmē, aprunājieties ar pieredzējušiem auto vadītājiem vai pārdevējiem, kuri var Jums sniegt noderīgas atsauksmes un padomus ziemas riepu iegādei. Ņemiet vērā, ka Latvijas laika apstākļiem ziemas riepas ar radzēm ne vienmēr ir atbilstošākā izvēle. 

Pārbaudiet auto akumulatora darbību

Aukstajā laikā tieši akumulators ir tas, kas nereti mēdz pievilt šoferīšus. Lai pārliecinātos, ka tas ir darba kārtībā, varat izmantot speciālu ierīci – voltmetru, kurš izmērīs Jūsu akumulatora strāvas spriegumu. Šādu ierīci varat iegādāties gan specializētos auto veikalos, gan vairākos interneta veikalos. Atsevišķi auto servisi piedāvā auto akumulatora darbības pārbaudes veikšanu bez maksas. 

Pārbaudiet auto drošības jostas

Nereti domājot par tehnisko un darbietilpīgo auto aprūpes pusi, šoferīši aizmirst pievērst uzmanību it kā pašsaprotamiem, tomēr svarīgiem drošības pasākumiem. Tik pat svarīgi kā pārbaudīt auto elektronikas un ritošās daļas gatavību ziemas sezonai, svarīgi pārliecināties, ka auto drošības jostas fiksējas un ir darbojas kā nākas, jo tieši tās var būt nozīmīgs vai pat veselību izšķirošs faktors riskantā situācijā uz ceļa. 

Pārbaudiet autostiklu tīrīšanas slotiņas un nomainiet līdzekli logu tīrīšanai

Tā kā ziemas laikā bez šaubām sastapsieties ar palielinātu nokrišņu daudzumu, svarīgi, lai Jūsu autostiklu tīrīšanas slotiņas darbotos atbilstoši. Dažādi auto speciālisti iesaka veikt tīrīšanas slotiņu nomaiņu vismaz reizi gadā, tomēr, tā kā tieši tās galvenokārt atbildēs par redzamību nokrišņu laikā, pastāvīgi sekojiet līdzi, lai tās funkcionētu kvalitatīvi. 

Pārliecinieties, ka tās nav nodilušas un spēj vienmērīgi notīrīt stiklu. Protams, neaizmirstiet par logu tīrīšanas šķīduma nomaiņu. Ziemas laikapstākļos ir nepieciešams speciāls logu tīrīšanas šķidrums, kurš nesasalst tvertnē. Ja neesat pārliecināts, kādu šķīdumu iegādāties, jautājiet palīdzību pārdevējam. 

Pārliecinieties, ka darbojas Jūsu auto apdrošināšana

Pirms dotaties ceļu satiksmē, pārliecinieties, ka spēkā ir Jūsu Octa polise. Ja nepieciešams to atjaunot, to ērti varat izdarīt arī internetā. Manapolise.lv Jums piedāvā ērtu un ātru Octa polišu noformēšanu 24 diennaktī 7 dienas nedēļā. Mājaslapā darbojas arī Octa kalkulators