Seši ieteikumi, kas palīdzēs ietaupīt, iegādājoties pārtiku

aizdevumsPersonīgā budžeta plānošanā svarīga nozīme ir izdevumu analīzei. Tas nepieciešams, lai vēl efektīvāk spētu pārvaldīt savā rīcībā esošos resursus un, vajadzības gadījumā, atrastu arī veidus, kā ietaupīt.

Kā zināms, lielākās izdevumu kategorijas bieži vien ir komunālie maksājumi un pārtika. Ja pirmā izdevumu grupa ir ietekmējama tikai daļēji – piemēram, iespēju robežās var izvēlēties lētāku pakalpojumu sniedzēju vai mēģināt ietaupīt uz, piemēram, elektrības vai ūdens rēķina, tad ar pārtiku ir mazliet citādāk – ar to saistītie izdevumi atkarīgi tikai un vienīgi no mums. Ja arī Tu kādreiz esi nonācis pie secinājuma, ka ik mēnesi ‘’apēd’’’ ļoti lielu naudas summu, iespējams, Tev noderēs turpmāk minētie padomi. Tie var palīdzēt ietaupīt mazliet naudas, lai to ieguldītu citās ne mazāk svarīgās lietās.

Regulāri seko līdzi veikalu akcijām

Vai arī Tu esi no tiem, kuru kaitina veikalu bukleti un avīzes pastkastītē? Ja tā, ņem vērā – īpašo piedāvājumu aplūkošana ir pirmais un pats vienkāršākais solis un maciņam draudzīgākas pārtikas iegādi. Tas ļaus ātri atrast izdevīgākās cenas un līdz ar to arī ietaupīt!

Atrodi izdevīgāko iepirkšanās vietu

Protams, ne visiem ir laiks staigāt pa vairākām tirdzniecības vietām, lai iegādātos pašus lētākos produktus. Taču tādēļ vien nevajadzētu atmest ar roku vēlmei ietaupīt. Laba iespēja ir atrast vienu tirdzniecības vietu, kas ļauj ietaupīt visvairāk. Izvēlies tādu veikalu, kas piedāvā ne tikai plašu produktu klāstu, bet arī regulāras akcijas un atlaides, bonusu uzkrāšanas sistēmas, klientu kartes un citas priekšrocības, un izmanto to kā galveno iepirkšanās vietu.

Iepērkoties, izmanto kalkulatoru

Gudri pircēji zina, ka, izvēloties preces, jāsalīdzina arī kilograma vai litra cena. Tieši tas ļauj spriest, kurš pārtikas produkts cenas ziņā ir visizdevīgākais. Kalkulators palīdzēs ātri veikt visus vajadzīgos aprēķinus. Otrkārt, kalkulators palīdzēs nepārtērēties un iekļauties budžeta ietvaros.

Uz veikalu – ar pirkumu sarakstu

Sen zināma patiesība – pirkumu saraksts palīdzēs koncentrēties tikai uz vajadzīgām lietām. Tādā veidā pastāv mazāks spontānu pirkumu risks.

Pirms došanās uz veikalu – paēd

Vēl viens knifs, ko vērts ielāgot – uz veikalu dodies paēdis. Pretējā gadījumā būs kārdinājums iegādāties kādu ātro uzkodu, kas, savukārt, nozīmē, izdevumus, bez kuriem varētu arī iztikt.

Pārbaudi pirkuma čeku

Ja vēlies pievērst lielāku uzmanību tam, cik un kā tērē pārtikai, noteikti pārbaudi arī Tev izsniegtos pirkuma čekus. Ja konstatē kādas nesakritības vai radušās neskaidrības, noteikti vērsies veikalā, lai noskaidrotu radušos situāciju.

Protams, var gadīties dažādas situācijas, piemēram, pārtikas iegādei mēneša beigās vajadzīgs aizdevums, taču ir svarīgi samērot savus ienākumus ar izdevumiem un mēģināt ietaupīt, kā vien iespējams.