Sapnis par ceļošanu: Vai iespējams ietaupīt naudu?

kā ietaupīt naudu ceļojotTuvojoties gada siltajai sezonai, daudzi sāk domāt par došanos kādā īsākā vai garākā ceļojumā. Tas sniedz neaizmirstamus iespaidus, taču mēdz būt diezgan dārgs prieks. Par laimi, ceļojuma izmaksas var arī samazināt. Kā? Par to turpinājumā.

Apmeklē bezmaksas pasākumus

Viens no variantiem, kā ietaupīt naudu ceļojot, ir ceļojuma plānā ietvert pēc iespējas vairāk bezmaksas aktivitāšu. Iepriekš noskaidro, kādi bezmaksas pasākumi konkrētajā pilsētā notiks Tavas uzturēšanās laikā un izvērtē, kas no piedāvātā Tevi varētu interesēt. Tāpat ikvienā pilsētā ir gana daudz bezmaksas apskates objektu. Tiesa, ne visi no tiem ir ietverti tūrisma ceļvežos, tādēļ šādu informāciju var meklēt arī internetā, piemēram, konkrētās pilsētas vai apkaimes interneta vietnē.

Izvēlies ekonomisku naktsmītni

Naktsmītnes rezervēšanu veic laicīgi un priekšroku dod ekonomiskajiem risinājumiem. Vislabāk, ka naktsmītnē atrodas krāsniņa, ledusskapis, trauki – tad varēsi maltītes gatavot pats. Lai Tevi nebiedē vienkāršs istabiņas iekārtojums – visticamāk, istabā uzturēsies ļoti maz – galu galā, ceļojumā  dodies pavisam citu iemeslu dēļ.

Iepērcies vietējā tirgū

Tas, ka esi ceļojumā, nenozīmē, ka jāieturas tikai restorānos. Ja gatavosi pats, ietaupīsi ievērojamu naudas summu. Tādēļ apmeklē vietējo tirgu, lai izvēlētos svaigus produktus par pieņemamām cenām. Iepirkšanās laikā varēsi baudīt arī kādu degustāciju un nogaršot kādu nebaudītu produktu. Tas varētu būt pat interesantāk, kā restorānā pasniegts ēdiens.

Izpēti sabiedriskā transporta maršrutus un izmaksas

Viena no būtiskākajām izdevumu kategorijām ceļojuma laikā ir transporta izmaksas. Tās iespējams samazināt, iepriekš izpētot sabiedriskā transporta maršrutus, kā arī biļešu cenas. Naktsmītni vajadzētu izvēlēties vietā, no kuras visus svarīgākos apskates objektus var sasniegt ar kājām.  Ja tomēr grasies izmantot sabiedrisko transportu, noskaidro, kurš no transporta veidiem ir izdevīgākais, cik maksā biļetes, vai ir pieejamas dienas, kas parasti ir izdevīgākas.

Ja ceļo ar lidmašīnu, arī to biļetes ieteicams iegādāties laicīgi. Vienmēr vērts salīdzināt vairākus variantus – tostarp ar pārsēšanos. Tāpat jāņem vērā, ka, piemēram, nedēļas vidū aviobiļetes mēdz būt lētākas, nekā nedēļas nogalē.