Samazināju kredītsaistības ar pārkreditāciju

Pirms vairāk kā pieciem gadiem ar ģimeni pārcēlamies ārpus pilsētas, jo vēlējāmies mierīgāku dzīvi. Nolēmām veidot savu tūrisma biznesu un tāpēc iegādājāmies skaistu lauku saimniecību ar vairākām ēkām, nelielu zemes un meža teritoriju.

Lai šādu pirkumu īstenotu, pārdevām savu pilsētas dzīvokli un pārējo summu noformējām kā hipotekāro aizdevumu. Aizdevuma summa bija ievērojama, tāpēc izvēlējāmies to atmaksāt piecpadsmit gadu laikā, lai būtu droši, ka varēsim laikā veikt visus maksājumus.

Tūrisma bizness ir mainīga nozare, tai lielākie ienākumi ir vasaras sezonā, bet mēs plānojām izveidot saistošus pakalpojumus, kas spēj piesaistīt apmeklētājus arī citos gadalaikos. Un tas mums arī izdevās. Saimniecības piedāvājumu klāsts bija gana plašs un saistošs visās sezonās. Tāpēc pamatienākumus spējām sev nodrošināt visu gadu. Es arī vēl paralēli turpināju attālināti veikt savu iepriekšējo darbu.

Pēc izglītības esmu jurists, tāpēc ik pa laikam joprojām sniedzu konsultācijas un palīdzu kādu darījumu un līgumu noformēšanā. Tie ir vērtīgi papildus ienākumi, ar kuru palīdzību sliktākajos mēnešo varējām veikt hipotēkas maksājumu. Mūsu tūrisma bizness darbojas jau piecus gadus, to laikā vienmēr laikā un pilnā apjomā esam veikuši visus hipotēkas maksājums.

Risinājums sarežģītās situācijā

Tomēr pirms gada, kad situācija tūrisma nozarē nebija tik veiksmīga, sapratām, ka grāmatvedības skaitļi nav tika strauji auguši, kā bijām plānojuši. Joprojām strādājām ar peļņu, bet šobrīd bija nepieciešams ienākumus novirzīt biznesa attīstībā un modernizēšanā.

Tāpēc bija jāmeklē risinājumi, kā optimizēt visus izdevumus, lai izvirzītos plānus varētu īstenot bez papildus kredītiem. Mūsu finanšu konsultants ieteica padomāt par hipotekārā kredīta pārkreditāciju. Šo dažu gadu laikā situācija aizdevumu sekotorā esot mainījusies, tāpēc ir iespēja iegūt izdevīgākus aizdevuma procentus un līguma nosacījumus.

Hipotekārā kredīta pārkreditācija var samazināt kredīta ikmēneša maksājumu un arī aizdevuma kopējo summu. Mums aizdevums bija jāmaksā vēl desmit gadus un summa bija ievērojami liela, lai būtu vērts izmantot iespēju un ietaupīt savu naudu. Tāpēc pārkreditācija mums šķita labs risinājums.

Paļāvāmies, ka finanšu konsultants palīdzēs atrast labāko aizdevēju, kas piedāvās izdevīgu procentu likmi un līguma nosacījumus. Pēc dažām dienām konsultants zvanīja un ziņoja, ka ir atradis izdevīgu pārkreditācijas iespēju. To nodrošināja nebanku aizdevējs „Latvijas Hipotēka”.

Pārkreditācija pie „Latvijas Hipotēkas”

Mūsu konsultants bija veicis aprēķinus, ka visas pārkreditācijas un dokumentu sagatavošanas izmaksas vienalga ļaus ievērojami ietaupīt uz pārkreditācijas rēķina. Tāpēc sagatavojām pieteikumu „Latvijas Hipotēkai”. To izskatīja jau dažu dienu laikā. Lēmums mums bija labvēlīgs.

Mums piedāvāja izdevīgus procentus un līguma noteikumus. Tika noslēgts trīspusējs līgums, kurā jaunais aizdevējs apņēmās nomaksāt mūsu esošo hipotēku un izsniegt aizdevumu jau ar citu procentu likmi.

Pēc tam, kad bija noformēti un parakstīti visi nepieciešamie dokumenti, saņēmām savu jauno aizdevuma atmaksas grafiku, kurā ikmēneša maksājums bija ievērojami mazāks kā iepriekšējais. Tagad mums bija iespēja katru mēneis ietaupīt vairāk kā simts eiro, gada laikā tā bija jau ievērojama summa, ko varēsim ieguldīt biznesa attīstībā un telpu labiekārtošanā. Bijām apmierināti ar šo risinājumu, kā samazināt izdevumus un naudu novirzīt biznesa attīstībai, lai nākotnē varētu palielināt konkurētspēju un ienākumus.

Vēlējāmies arī turpmāk veidot savu dzīvi laukos – svaigā gaisā, tuvu pie dabas un vienā ritmā ar to. Šeit bērni var augt harmoniski, bez pilsētas stresa. Visa ģimene esam iesaistīti kopējā biznesā, bērni ļoti labi redz, kā rodas nauda un kas ir darbs. Bet visu darām ar prieku, jo mums tas patīk un gribam arī rādīt bērniem piemēru, ka nevajag baidīties atteikties no vienas dzīves, lai veidotu tādu, kas patīk un piepilda sapņus.

Tieši tāds solis bija mūsu pārvākšanās no pilsētas uz laukiem un riskantas biznesa idejas īstenošana – pašiem sava lauku saimniecība un viesu mans, kurā ikviens, kurš grib atpūsties, var izbaudīt veselīgas un ekoloģiskas maltītes, mieru, svaigu gaisu, palīdzēt vasaras lauka darbos vai vienkārši nedarīt neko un uzlādēties ar dabas enerģiju, attīrīties pirtī, staigāt pa mežu. Ceram, ka arī turpmāk izdosies īstenot visu iecerēto.