Rudens ģenerāltīrīšana – 7 padomi, kā sagatavot mājokli ziemai

patēriņa kredīts Tāpat kā piemājas dārziņiem vai siltumnīcām ir nepieciešama sagatavošana ziemas sezonai, arī mājokli nepieciešams sagatavot ziemai. Tā kā straujiem soļiem tuvojas aukstais laiks, ir svarīgi parūpēties par savu mājokli, lai tajā justos silti un droši. 

Raksta turpinājumā Tu atradīsi 7 padomus, kā sagatavot mājokli ziemai. Noteikti ņem tos vērā!

  1. Mājokļa siltināšana. Kurš gan nevēlas, lai ziemas laikā mājās būtu silti un patīkami? Lai tā būtu, ir nepieciešama mājokļa siltināšana. Mājas sienu, bēniņu un pagraba siltināšana saglabās siltumu, kā arī varasaras laikā pasargās no karstuma. Vēl viens pluss mājas siltināšanai – samazināsies enerģijas patēriņa izmaksas. Jāņem vērā, ka mājokļa siltināšana nav lēta. Cilvēki nereti izmanto tādu iespēju kā patēriņa kredīts no https://www.ladyloan.lv/aizdevumi/paterina-kredits, lai iegūtu nepieciešamās finanses. Ja arī Tev tas ir nepieciešams, tad aizņemies atbildīgi un izvērtē iespējas kredītu atmaksāt.
  2. Logu izolēšana. Ziemas laikā siltais gaiss var izkļūt laukā no jebkuras mazākās spraugas, tādējādi liekot apkures sistēmai pastiprināti strādāt. Jo vairāk strādās apkures sistēma, jo lielākas būs izmaksas. Tāpēc noteikti izolē logus. To var izdarīt pavisam vienkārši. Tev jāiegādājas ūdens necaurlaidīga līmlente un jāpielīmē tā pie logu spraugām. Pavasarī to varēsi atkal noņemt nost. Lai saglabātu vēl vairāk siltumu, pie logiem vari piekarināt pēc iespējas biezākus aizkarus.
  3. Notekcauruļu tīrīšana. Aizsērējušas notekcaurules var radīt diezgan lielu kaitējumu gan pašai majai, gan tās apkārtnei, jo tiek traucēta ūdens plūsma. Tāpēc notekcaurules ir regulāri jātīra. Rudenī, kad ir nobirušas visas koku lapas, ķeries klāt notekcauruļu tīrīšanai. Kad tās ir iztīrītas, noteikti pārbaudi, vai ūdens plūsma netiek traucēta, izlaižot caur notekcaurulēm ūdeni.
  4. Cauruļu aizsargāšana pret salu. Ziemas laikā caurules var sasalt un pārsprāgt. Lai nekas tāds neatgadītos, noteikti iztukšo un noglabā šļūtenes kādā siltākā vietā, kā arī izslēdz jaucējkrānus. Ja ir kāda caurule, kas atrodas laukā vai telpā, kurā temperatūra var noslīdēt zem nulles, piemēram, šķūnītī, tad ir ieteicams šīs caurules aptīt ar speciāliem izolācijas materiāliem. 
  5. Mājas jumta tīrīšana

Rudenī noteikti vajadzētu pārbaudīt, vai mājas jumtam nav radušies kādi bojājumi, kā rezultātā varētu rasties ūdens noplūde. Ja Tavam mājas jumtam ir plakana virsma, tad notīri to no koku lapām un netīrumiem, jo tie glabā mitrumu, kā rezultātā var rasties kādi bojājumi.

  1. Apkures sistēmas pārbaudīšana. Pirms apkures sezonas noteikti ir jāpārbauda apkures sistēma. Vislabāk to būs uzticēt profesionālim. Arī skurstenis ir jāiztīra no sodrējiem.
  2. Nepieciešamo rīku sagatavošana. Pirmais sniegs un sals var pienākt negaidot, tāpēc nepieciešamo rīku iegādi nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi. Pirms ziemas iestāšanās, pārliecinies, ka Tev mājās ir sniega lāpsta un citi nepieciešamie piederumi.