Pienācis laiks mainīt vannu? Svarīgas lietas, kas tev jāzina

vannasEsošā vanna nolietota, tek, vai ir ieplaisājusi? Laiks meklēt jaunu! Taču, kā lai orientējas plašajā piedāvājumā? Piemēram, interneta veikalā ir pieejamas gan taisnstūra, gan stūra vannas no dažādiem materiāliem, daudzveidīgos dizainos un pat izmēros! Bet nebēdā, šajā rakstā mēs tev sniegsim ieskatu tieši tev piemērotas vannas izvēlē, lai tu nekļūdītos.

Kas jāņem vērā, izvēloties vannu?

Akrila vannas ir lētākas, vieglas un vienkārši uzstādāmas. Daļai no tām ir pārklājumi, kas paildzina to izskatu un mūžu, taču ar laiku šīs vannas nolietojas un vairs neizskatās tik pievilcīgi.

Emaljētās tērauda vannas ir pārklātas ar cietāku materiālu, taču tām ir vājāka izolācija, proti, ūdens atdzisīs ātrāk.

Emaljētās čuguna vannas ir vienas no dārgākajām un arī smagākajām. Tiesa, šis ir labs ieguldījums, jo tās elegantais izskats saglabājas daudzus gadus, ūdens uzpildās klusu, kā arī tas tik ātri neatdziest.

Lielākajai daļai klasisko vannu ir pieejami dekoratīvie paneļi, kuri nosedz apakšējās malas, kas ir vaļējas. Protams, populārākā krāsa ir balta, taču veikalos atrodami arī citi toņi un pat ornamentiem rotāti paneļi, kas ir dārgāki. Taisnstūrveida vannām var būt tādas pašas formas, smilšu pulksteņa, kā arī ovāla iekšpuse. Tas, kāda ir forma, ietekmēs tavu komfortu, atrodoties vannā.

Pievērs uzmanību tam, vai būs ērti atbalstīt galvu, vieta, kur novietot rokas, vai būs pret slīdēšanu aizsargāta pamatne, kā arī malas, uz kurām novietot, piemēram, šampūnu, ziepes, utt. Ir vannas ar iebūvētām sēdvietām,  kas īpaši noder cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Cenu diapazoni

Klasisko vannu cenas atšķiras lielākoties nevis pēc dizaina, bet izmantotā materiāla. Šeit vari ieskatīties katra materiāla plusos un mīnusos.

  • Emaljētā tērauda vannu cenas ir apmēram no 120 līdz 700 eiro. Tās ir salīdzinoši lētākas un vieglākas nekā čuguna vannas, taču arī nav tik izturīgas, to pamatne var būt slidena, kā arī tajās ūdens ātrāk atdziest.
  • Emaljētās čuguna vannas maksā no apmēram 300 līdz pat 1800 eiro. Pieejamas plašā krāsu daudzveidībā un ir ļoti izturīgas. Tāpat tās labāk notur siltumu, taču ir diezgan smagas.
  • Akrila vannu cenas variē no apmēram 100 līdz 800 eiro. Tās ir ļoti vieglas, neizbalē un pieejamas dažādos dizainos. Tāpat ir modeļi ir dažādām, iebūvētām īpašībām, kas paaugstina komfortu. Akrila vannas labi notur siltumu.
  • Stikla šķiedras un plastmasas maisījumu vannas maksā no aptuveni 200 līdz 700 eiro. Klājumā var būt izmantots poliestera gels savukārt koka un metāla detaļas dažkārt tiek izmantotas, lai radītu dažādus dizainus.

Lai arī kāda materiāla vai dizaina vannu tu izvēlētos, pievērs uzmanību tam, lai tā būtu piemērota vannas istabas lielumam un mājoklī dzīvojošo cilvēku vajadzībām.