Parūpējies par veselību gada karstajā periodā

Vasara nenoliedzami ir gaidītākais gadalaiks – beidzot iespējams papriecāties par sauli, ilgstoši uzturēties svaigā gaisā un izbaudīt periodu, kas naktis ir teju tikpat gaišas cik dienas. Tomēr karstā saule un tveice nereti rada dažādas veselības problēmas. Tieši svelme saasina sirds un asinsvadu slimības, atūdeņo organismu, izraisa skābekļa trūkumu un rada dažādus dzīvībai bīstamus orgānu traucējumus. Lai gan karstums ir īpaši bīstams bērniem, vecāka gadu gājuma cilvēkiem, tiem, kurus nomoka liekais svars, un cilvēkiem ar noteiktām saslimšanām, organisma reakciju nav iespējams paredzēt, tāpēc apdraudējums var skart katru. Parūpēties par savu veselību un ievērot piesardzību nepieciešams ne tikai tiem, kas slikti panes karstumu, bet arī ikvienam no mums.

Īpašs drauds – sakarsusi automašīna

Mašīnas salons ir neliela slēgta telpa, kas neticamā ātrumā spēj pamatīgi uzkarst. Pat tad ja atstāsi logos trīs līdz piecus centimetrus platas spraugas, automašīnai atrodoties saulē, temperatūra salonā jau pēc 15 minūtēm pārsniegs 40 grādus pēc Celsija. Nekādā gadījumā neatstāj salonā bērnus un dzīvniekus – viņiem augstā temperatūra var būt dzīvībai bīstama jau pēc desmit automobilī pavadītām minūtēm. Tāpat ņem vērā arī citus piesardzības pasākumus – nodrošinies ar dzeramo ūdeni, neaizmirsti par saulesbrillēm un laikus veic auto kondicionieru uzpildi, lai sniegtu automašīnas pasažieriem iespēju atveldzēties.

Novietojot automašīnu stāvvietā, centies atrast vietu, kas neatrodas tiešos saules staros. Atstājot auto ēna, tas sakarsīs mazāk. Izvairies no ceļošanas dienas vidū. Šajā laikā saule ir viskarstākā, līdz ar to arī visbīstamākā veselībai. Ja iespējams, veic pārbraucienus agri no rīta vai vakarpusē. Apsver iespēju iegādāties īpašus saules aizsargus. Tos ievietojot logos, automašīnas pasažieri un vadītājs būs pasargāti no tiešiem saules stariem. Īpaši nepieciešami tie būtu tad, ja mašīnā brauc bērni. Turklāt nopērkami arī aizsargi ar dažādiem pasaku tēliem un multfilmu varoņiem. Iegādājāties šādu sargu, tu ne tikai parūpēsies par mazuļa drošību, bet arī sagādāsi viņam aizraujošu ceļojumu.

Kondicionieri lieto uzmanīgi!

Lai gan auto kondicionieris spēj sniegt tik ļoti nepieciešamo atvieglojuma sajūtu karstā laikā, nepareizi lietots, tas tāpat var apdraudēt tavu veselību.

Iesākumā pārliecinies, ka kondicionieris darbosies kā nākas. Ja automašīna vecāka par septiņiem gadiem, auto kondicioniera uzpilde un diagnostika būtu jāveic reizi gadā, savukārt jaunākai automašīnai to ieteicams veikt ik pēc diviem trīs gadiem. Pirms iedarbini kondicionieri, automašīnu kārtīgi izvēdini – atver visus logus, lai atbrīvotos no sasmakušā gaisa un atjaunotu skābekli salonā. Noregulē kondicionieri uz optimālo temperatūru – gaiss salonā nedrīkstētu būt ne pārlieku karsts, ne vēss. Tāpat pielūko, lai kondicioniera radītā plūsma nevienam no pasažieriem nepūš tieši sejā, kā arī izvairies no pēkšņām temperatūras maiņām. Ja starp salona un āra temperatūru būs pārāk liels kontrasts, pēc kāda laika iespējams saskarties ar saaukstēšanos vai kādu appūstu ķermeņa daļu – visbiežāk sprandu vai muguru.

Mazo cenu serviss – Oranz Garaz

Ātru, ekonomisku un profesionālu auto kondicionieru uzpildi tev nodrošinās autoserviss Oranž Garaž. Šeit kondicionieru uzpilde, diagnostika un serviss tev izmaksās tikai, sākot no 15 eiro, turklāt serviss darbojas visu diennakti – tā kā problēma nereti tiek pamanīta tikai tad, kad tā jau atgadījusies, šis risinājums tev būs īpaši izdevīgs, ja kondicioniera apkope atlikta uz pēdējo brīdi. Turklāt servisā vienlaikus iespējams apkalpot 12 automašīnas, tāpēc varēsi ietaupīt ne tikai naudu, bet arī laiku.