Nekļūstiet par mārketinga upuri un ietaupiet savu naudu!

ātrais kredītsVai Jums pēc kādas reklāmas noskatīšanās ir radusies doma, ka reklamētā lieta Jums noteikti ir nepieciešama? Ja jā, tad mārketinga stratēģija bijusi veiksmīga.

Jebkuras mārketinga stratēģijas mērķis ir likt Jums iztukšot savu naudas maku. Jā, iespējams, šis ir mazliet cinisks veids, kā uz to skatīties, taču tirdzniecības joma var lepoties ar iespaidīgu apgrozījumu. Un tiek darīts viss iespējamais, lai patērētāji pirktu arvien vairāk un vairāk. Tie nav nekādi jaunumi – Jūs to zināt. Tomēr Jūs, iespējams, joprojām piekrītiet būt daļa no šī plāna.

Daži padomi, kā nekļūt par mārketinga upuri

Domājiet! Labs mārketings Jums liks justies labi, aplūkojot konkrēto piedāvājumu. Kas notiks, ja to iegādāsieties? Visas Jūsu problēmas pazudīs. Dzīve būs ideāla, tieši tāda, kā to vēlaties. Nu, vismaz viņi vēlas, lai Jūs tam noticat. Bet atcerieties, ka  lietas, kas neatbilst Jūsu dzīvesveidam un vērtībām, diez vai uz Jums atstās kādu ietekmi.

Analizējiet! Vai Jūs kaut ko līdzīgu esat pircis jau iepriekš? Vai Jūs to izmantojāt? Ja Jums ir līdzīgi produkti, vai Jums tiešām nepieciešams vēl viens?

Dziļi ieelpojiet ik reizi, kad redzat reklāmu, kas liek Jums domāt: ‘’Jā, man tas ir vajadzīgs!’’. Kā šis komerciālais vēstījums Jums liek justies? Vai atbilstošākam? Pievilcīgākam? Elpojiet un pasakiet sev, ka tāds jau esat! Lietas nevar ietekmēt to, kā Jūs jūtaties iekšēji. Jums tas jādara pašam.

Pagaidiet! Pirms veicat pirkumu, dodiet sev laiku saprast, vai joprojām esat sajūsmā par to. Jo lielāka ir pirkuma summa, jo ilgākam vajadzētu būt gaidīšanas laikam. Ja arī pēc laika Jums šķiet, ka konkrētā lieta ir ļoti nepieciešama, pērciet to! Protams, sekojot līdzi budžetam.

Gadījumā, ja prece ir patiešām nepieciešama un gaidīt ilgāk nedrīkst, tad padomājiet par tādu iespēju kā ātrais kredīts! Tas var būt ļoti noderīgs dažādās situācijās, piemēram, ja steigšus jāveic automašīnas remonts, jāiegādājas jauna veļasmašīna vai jāsedz izdevumi par medicīnas pakalpojumiem. Pirms tam gan rūpīgi jāizvērtē iespēja aizdevumu laikā atmaksāt.

Veidojiet budžetu. Arī budžeta plānošana Jums palīdzēs saglabāt veselo saprātu. Ja lieta, ko ļoti vēlaties, iekļaujas Jūsu budžetā – nekādu problēmu! Ja nē – atvainojiet! Jums ir jāpērk tas tikai tad, ja varat to atļauties.

Nesalīdziniet! Pārtrauciet sevi salīdzināt ar citiem. Cilvēki, kuriem pieder vairāk, nav labāki par Jums. Neļaujiet viņiem justies slikti tikai tādēļ, ka viņi pelna vairāk.