Modernie apkures katli un to iespējas

Ja ēkā nav pieejamas centrālās apkures iespējas, kā arī pieslēgums pie pilsētas siltā ūdens apgādes sistēmas, tad visbiežāk kā risinājums tiek izmantoti apkures katli. Tos var izmantot jebkādu platību apsildīšanai, sākot no dzīvojamajām mājām līdz par rūpniecības telpām. Tāpat arī kā siltuma devējs ēkā var kalpot ne tikai jau ierastie radiatori, bet arī, piemēram, apsildāmā grīda. Arī pašas iekārtas var būt dažādas. Gan tādas, kurām jāizmanto granulas, gan ar malku darbināmās, gan arī ir pieejamas kombinētās versijas. 

Malkas apkures katli, lai gan nosaukums par to liek domāt, nedarbojas tikai tīri uz koka pagalēm. Šajās iekārtās var izmantot arī briketes un ogles. Tas ir vienkāršākais apkures veids, kurš tiek uzskatīts arī par ekonomiskāko. Ir iespējams izvēlēties gan tērauda, gan arī čuguna katlus, kuriem katram ir kāda sava priekšrocība. Pašā pamatā, tērauda katli kurināmo dedzina efektīvāk, tomēr čuguna katli kalpo krietni ilgāk. Ir vēl vairāki faktori, kas ietekmē katla izvēli, ieskaitot pieejamo telpu, kāda ir nepieciešamā ietilpība un citi. Šo visu izvērtēt palīdz speciālisti, kuri sniedz konsultācijas, veic aprēķinus, uzstādīšanu un arī pēcpārdošanas apkalpošanu.

Granulu apkures katli ir vieni no populārākajiem, jo tie sniedz iespēju mājas apkuri padarīt par diezgan autonomu procesu, kam nav nepieciešama ikdienas kurināšana. Tiek arī uzskatīts, ka tie ir dabai draudzīgāki, jo to izmešos nav vairākas dabai kaitīgas vielas. Būtībā, šim katlam atliek iepildīt granulas un uz kādu laiku ir iespējams aizmirst par to. Tāpat arī modernie apkures katli sniedz iespēju tā vadību veikt attālināti, izmantojot interneta pieslēgumu. Līdz ar to, ir iespējams ar datora vai telefona palīdzību redzēt un mainīt katla jaudu, temperatūru, gaisa padeves jaudu un citus lielumus, kā arī ir iespējams aplūkot cik granulu atlicis katlā.

Kombinētie apkures katli ir aprīkoti ar speciālu degli, kas ļauj katlu izmantot kurinot granulas, gan arī ir iespējams šo degli noņemt, tādējādi kā kurināmo izmantot malku, briketes vai ogles. Arī šie katli var tikt veidoti no tērauda vai čuguna. Ir pieejami apkures katli ar dažādām jaudām un dažādās cenās. Līdz ar to, visprātīgāk noteikti ir sazināties ar attiecīgiem speciālistiem, kuri sniegs savu profesionālo padomu un palīdzību, lai veiksmīgāk izvērtētu, kāds tieši katls ir piemērots konkrētajām vajadzībām, un kā vislabāk būtu veikt ierīkošanu.