Malkas skaldītāji internetā – kurus izvēlēties?

malkas skaldītājsJa ir pieņemts lēmums, ka saimniecībā noteikti vajadzīgs malkas skaldītājs, kas atvieglos laikietilpīgo kokmateriālu sadalīšanu lielos un kvalitatīvos apjomos, tad pienācis laiks iepazīties ar automātisko malkas skaldītāju piedāvājumu internetā. Kādi tad ir malkas skaldītāju veidi un īpašības, un kurš no tiem vislabāk atbildīs Tavām prasībām, par to tad pastāstīsim raksta turpinājumā.

Malkas skaldītāju veidi un tipi

Vispirmāmkārtām, vajadzētu apsvērt, kādās telpās tiks izmantots malkas skaldītājs. Tie var būt darbināmi gan ar benzīnu, gan elektrību. Tādēļ, ja malkas skaldītāju ir plānots izmantot slēgtās telpās, tad noteikti vajadzētu izvēlēties modeli, kas darbināms ar elektrību. Jāņem vērā tas, ka ar elektrību darbināmie modeļi var patērēt diezgan lielu elektroenerģijas daudzumu, tomēr, kad jaudīgais darbiņš veikts un pagales sadalītas vienmērīgi, par tā darbināšanu var aizmirst līdz nākošai malkas sadales reizei.

Ar benzīnu darbināmie malkas skaldītāji noderēs saimniecībām ar plašu teritoriju. Pirmkārt, darba procesā radītās kaitīgās gāzes neapdraudēs veselību. Otkārt, tie ir samērā lieli un to uzglabāšanā vajadzīga pietiekami plaša teritorija.

Tāpat, malkas skaldītāji var būt vertikāla un horizontāla veida. Vertikālā tipa malkas skaldītāji uzglabāšanā būs nedaudz neērtāki, nekā horizontālā. Lieliskā ziņa ir tāda, ka abi šie malkas skaldītāju paveidi ir aprīkoti ar ērtām sānu malām un ritentiņiem, kas kalpos par palīgu šo tehnoloģiju pārvietošanā pa teritoriju.

Malkas skaldītāji internetā

Interneta veikalā 220.lv pieejami visu veidu malkas skaldītāji un to aksesuāri, turpinājumā nedaudz pastāstīsim par populārākajiem no tiem:

Elektriskais malkas skaldītājs Hecht 670

Šis modelis būs lieliski piemērots darbam iekštelpās vai uz verandas un arī tā kopējais svars ir visai neliels – tikai 46 kilogrami, tātad, tas būs arī ērti pārvietojams. Tā maksimālais spiediena spēks ir 7 tonnas un ar tā palīdzību viegli sadalāmi kokmateriāli 52 cm  garumā un 25 cm diametrā.

Benzīna malkas skaldītājs Hecht 6422

Neskatoties uz palielo cenu, šis būs lielisks risinājums lielām saimniecībām, jo maksimālais spiediens, ko tas rada uz kokmatereiālu ir 22 tonnas. Tomēr, jārēķinās arī ar šī modeļa nopietno svaru, tas sver teju 225 kilogramus.

Elektriskais malkas skaldītājs AL-KO KHS 5204

Šis ir darbā ērts malkas skaldītājs, kam abās pusēs paredzēti ērti rokturi tā pārvietošanai. Arī svars labi piemērots tam, lai to viegli pārvietotu, tas sver tikai 53 kilogramus. Maksimālais spiediens, ko šis modelis var radīt ir 5 tonnas, tāpēc tas būs vairāk paredzēts maza apjoma darbiem.

Elektriskais malkas skaldītājs Hecht 6120

Šis ir ļoti jaudīgs vertikālā malkas skaldītāja modelis, tā jauda ir 3,5 kW, bet maksimālais spiediena spēks, ko tas izdara uz koksni ir 12 tonnas. Arī šis modelis ir pasmags svarā, tas sver teju 160 kilogramus, bet, pārvietošanas ērtībai, tam ir izmērā lieli riteņi apakšdaļā, kas lieliski atslogos šī malkas skaldītāja pārvietošanu.

Elektriskais malkas skaldītājs Hecht 6500

Šis ir lietošanā ļoti parocīgs horizontālā malkas skaldītāja modelis, kas darbināms arī iekštelpās. Nelielā svara dēļ (tikai 41 kilograms), un tādēļ, ka tā apakšdaļā pierīkoti īpaši ritentiņi, tas būs ērti pārvietojams pa teritoriju.

Šī modeļa dzinēja jauda ir 1500 W, bet maksimālais spiediena spēks, ko tas var izdarīt uz kokmateriālu ir 5 tonnas. Ja runājam par to, ar kāda izmēra koksni šis modelis tiks galā, tad kokmateriālam jābūt līdz pat 500 mm garumā, bet tā diametrs nedrīkst pārsniegt 250 mm robežas.