Labākais dīvāns ģimenei

dīvāniDaudzi uzskata, ka mājokļa svarīgākā telpa ir virtuve, taču, ja runājam par objektiem, kas mājās nodrošina socializēšanos un ļauj atpūsties, tad šeit noteikti jāpiemin dīvāni. Šī ir vieta, kur ne tikai paši relaksējamies pēc garas darba dienas un pavadām laiku ar ģimeni, bet arī uzņemam ciemiņus. Internetā un klasiskajos veikalos dīvāni atrodami milzīgā klāstā, tādēļ nav pārsteigums, ka izvēlēties īsto var būt visai pamatīgs izaicinājums.

Materiāls

Pirms sākam runāt par stilu, noteikti ir jāpiemin materiāls. Ja mājās ir bērni un dzīvnieki, svarīgi izvēlēties tādu dīvānu, kurš darināts no izturīga un viegli tīrāma materiāla, tādēļ diez vai labākā izvēle būs luksus klases modelis, kas darināts no ļoti gaiša auduma vai mākslīgās ādas. Šajā gadījumā prātīgāk ir iegādāties dīvānu ar izturīgu un viegli kopjamu virsmu (uzzināt vairāk).

Krāsa

Nākamais, par ko jāpadomā, ir dīvāna krāsa. Tā ir ne tikai daļa no kopējā dizaina, bet arī praktisku apsvērumu dēļ krāsa ietekmē to, cik ilgi dīvāns izskatīsies pievilcīgs un varēs pildīt savu funkciju.

Dīvāns iederēsies telpā tad, ja tas saskanēs ar citām krāsām, kas redzamas istabā. Tā kā šī mēbele ir diezgan liela, to ir grūti nepamanīt. Līdz ar to jāpadomā, kādu efektu ar dīvāna krāsas palīdzību vēlamies radīt. Neitrālāki toņi padarīs telpu gaišāku un plašāku savukārt tumšāks dīvāns vizuāli samazinās istabu, taču to būs vieglāk kopt un traipi nebūs tik viegli pamanāmi, ko gan nevar teikt par gaišu mājdzīvnieku spalvām.

Forma

Komfortam ir nozīmīga loma, izvēloties ikvienu mēbeli, tai skaitā arī dīvānu. Ja plānots, ka tā būs vieta, kur ģimenei pavadīt laiku, ir jāpadomā par to, lai visiem būtu ērti un pietiktu vietas. Šādos gadījumos laba izvēle ir stūra dīvāni, kas nodrošina komfortu, neaizņem daudz vietas un padara socializēšanos vienkāršu. Tos var papildināt ar krāsainiem spilveniem, mīkstiem plediem un citiem aksesuāriem. Tāpat ir iespējams arī izvēlēties izvelkamos stūra dīvānus, kas noderēs, ja mājās būs nepieciešama papildus guļamplatība.