Komforts un ērtības – mājoklī ļoti svarīgi

tualetes podi internetā„Kas tur sarežģīts – tualetes podi taču visi ir vienādi. Ņemam vienu un ejam tālāk!” dzirdēju nepacietīgu repliku santehnikas preču ailē vienā no lielajiem remonta un mājas preču veikaliem. Nu jā, kas gan tur īpašs – pods paliek pods, mērķis un pielietojums viens, ko tur daudz. Bet patiesībā jau nemaz tik vienkārši nav. Nevar ieiet veikalā, norādīt ar pirkstu uz pirmo, ko ieraugām, un teikt „Šo te!”. Un runa nav par cenu (un kāpēc gan cenā dažādi podi atšķiras, ja jau reiz visi ir vienādi?). Nē, tualetes podi arī ir dažādi un stāsts nav par stilu vai krāsu vai vēl kādiem dizaina elementiem, bet gan pavisam elementārām santehnikas iezīmēm, kas noteikti jāņem vērā, izvēloties jaunu.

Pats galvenais – kāda veida kanalizācijas sistēma ir vannas istabā – izvads sienā vai grīdā, jeb horizontālā vai vertikālā kanalizācija. Ja izvads ir grīdā, jāskatās pēc tualetes poda, ko instalēt grīdā un dažādībā varam izpausties tikai attiecībā uz skalojamo kasti. Ja izvades sistēma ir sienā, tad jau iespējamas plašākas variācijas – var izvēlēties uz grīdas stāvošu tualetes podu ar izvadu sienā vai arī pie sienas piekaramu podu, savukārt skalošanas kasti var iebūvēt sienā. Tomēr pats galvenais – pērkot podu, jāņem vērā tas, kā mājā novietota kanalizācijas sistēma, citādi var nākties ar visu tikko nopirkto podu doties atpakaļ uz veikalu – mainīt.

Domājot par skalošanas kasti – viss pērkot nāk komplektā, savukārt iebūvējamās skalojamās kastes elegantumam (kur no ārpuses nekas nav redzams un ir smuki paslēpts sienā) ir arī savi mīnusi – piekļūšana, ja nepieciešams kāds remonts. Tad vienmēr laikus jāpadomā par iespēju arī eleganti atvērt iebūvēto nodalījumu – durtiņas, izņemams panelis un tā tālāk.

Domājot par cenu – visa santehnika iedalāma 3 klasēs – ekonomiskā, komforta un luksusa klase. Bet lai kā arī nebūtu – izvēlēties tualetes podus nemaz nav tik vienkārši kā pirmajā brīdī varētu šķist, tāpēc paskatāmies rūpīgi, pirms pirkuma veikšanas.