Ko ņemt vērā, izvēloties tvaika slotu?

tvaika tīrītājsCilvēki arvien vairāk domā, kā nodrošināt tīru vidi, neveltot šim darbam lielas pūles. Izrādās, tas patiešām ir iespējams – jāizvēlas tikai pareizā palīgierīce. Pie tādām var minēt tvaika slotu, kas nu jau ir neaizstājams palīgs daudzās mājsaimniecībās.

Tvaika tīrītājs ir ierīce ar ūdens rezervuāru. Uzsilstot, ūdens pārvēršas tvaikā. Savukārt tvaiks, nokļūstot uz virsmas, palīdz efektīvi atbrīvoties no netīrumiem.

Tvaika slotas nopērkamas pašā izvēlē – atšķiras gan modeļu izskats, gan tehniskie parametri, kā arī, protams, cenu līmenis, tādēļ katrs interesents var atrast savām vajadzībām atbilstošāko ierīci.

Tvaika slotas priekšrocības

Viena no būtiskākajām tvaika slotas priekšrocībām – tā spēj nodrošināt augstu higiēnas līmeni bez ķīmisku līdzekļu izmantošanas. Tvaiks ir nekaitīgs, neizraisa alerģijas, tādēļ piemērots ģimenēm ar maziem bērniem un alerģiskiem cilvēkiem. Kas būtiski – ar tvaika slotas palīdzību iespējams ne vien veikt tīrīšanas, bet arī dezinfekcijas darbus.

Kādas virsmas var tīrīt ar tvaika slotu?

Tvaika slota ir universāla ierīce, kas piemērota lielākajai daļai virsmu. Te gan jāpiebilst, ka ierīce nebūs piemērota īpaši plāniem audumiem un mīkstai plastikai. Izvēloties tvaika sloti, svarīgi pārliecināties, ka tai komplektā ir vairāki uzgaļi dažādu virsmu tīrīšanai.

Tvaika tīrītāju veidi

Tvaika tīrītājus var iedalīt divos veidos – manuālajās un grīdas. Manuālās tvaika slotas ir nelielas, rokā turamas ierīces. Ar tām ērti uzkopt nelielas platības, mazas virsmas, piemēram, logus. Grīdas tvaika slota piemērota lielāku platību uzkopšanai – tā ir ērti vadāma, izmantojama ilgstoši, jo salīdzinoši lielais ūdens rezervuārs ļauj paveikt arī laikietilpīgākus uzdevumus. Tātad – lemjot, kurš no variantiem būs piemērotākais, jāizvērtē savi mājokļa uzkopšanas paradumi, kā arī mājokļa platība.

Tvaika spiediens un rezervuāra tilpums

Būtiski faktori, kas ļauj izvēlēties piemērotāko slotu, ir tvaika spiediens un rezervuāra tilpums. Jo spiediens lielāks, jo ātrāk tiks paveikts darbs. No rezervuāra tilpuma atkarīgs, cik raita būs darba veikšana, taču te gan jāatceras, ka lielākā tvertnē ūdens uzsilst lēnāk.