Ko mākleris nekad Tev neteiks (bet vajadzētu)

maklerisIegādājoties mājokli, bez māklera neiztikt. Viņš sniegs patiesi noderīgu informāciju, kas ir ārkārtīgi vērtīga tiem, kuri māju vai dzīvokli izvēlas pirmo reizi. Taču, kā teju ikvienā darbā, arī šajā ir sava specifika, un ne vienmēr profesionāļi ir gatavi to atklāt.

Arī tad, ja Tu esi sazinājies ar mākleri, ņem vērā to, ka ir lietas, ko viņš Tev var neteikt, tādēļ par tām pajautā pats! Lūk, pāris padomi, kas palīdzēs izvēlēties uzticamu mākleri un iegādāties savu jauno mājokli:

  1. Tu drīksti māklerim uzdot jautājumus par viņa pieredzi

Lai izvēlētos mākleri, kuram tiešām varēsi uzticēties, pirms tam viņu droši vari izjautāt. Noskaidro, ar cik daudziem cilvēkiem viņš pašlaik strādā un ir strādājis iepriekš. Pajautā, vai viņš strādā viens, kā pašnodarbinātais, vai ir daļa no komandas. Uzzini vairāk par viņa rakstura īpašībām.

Maklerim var nepatikt šāda veida jautājumi un pati izjautāšana var šķist nedabiska, taču šie ir svarīgi jautājumi. Mājas vai dzīvokļa iegādē nepieciešami lieli naudas līdzekļi, tādēļ pret šo jautājumu jāattiecas ar pilnu nopietnību.

  1. Izturies nopietni

Ja esi skatījies realitātes šovus, kur cilvēki kopā ar mākleri dodas apskatīt mājas, un Tev šķiet, ka pircēju jautājumi ir tie, kurus vajadzētu uzdot arī Tev, vēlreiz kārtīgi padomā! Šādi realitātes šovi tiešām sniedz ieskatu tajā, kā notiek pircēju un māklera sadarbība un darbības soļi, taču ļoti bieži šajos šovos līdzdarbojas aktieri, kuriem ir jāuzdod specifiski jautājumi, kuri patiesībā tiek uzdoti katrā šova episode. Protams, arī Tu vari uzdot šos jautājumus, taču, ja vēlies, lai pret Tevi izturas nopietni, tad tā izturies arī pats.

Jau laikus sagatavo arī cita veida jautājumus, kurus varbūt šovos dzirdēt nav gadījies. Nekautrējies pārbaudīt mājoklī esošās mēbeles, pagrabu, izpētīt caurumus vai kāda veida bojājumus, pastaigāt pa pagalmu utt. Tu neesi būvdarbu vadītājs vai šīs jomas speciālists, taču Tev ir jāsaprot, ko Tu apskati – kādi ir plusi un mīnusi konkrētajam mājoklim. Un tad, ja uzvedīsies kā inspektors, tad arī mākleris sapratīs, ka esi nopietns pircējs, un izturēsies pret tevi ar vēl lielāku cieņu.

  1. Tu vari apskatīt mājokli vairākas reizes

Ja Tev ir iepaticies kāds mājoklis, Tu to vari apskatīt vairākkārt – tā patiesi ir. Tavam māklerim tas var nepatikt, taču, ja to vēlies, viņš nedrīkst Tev atteikt. 15-30 minūtes vēlreiz apskatot mājokli var mainīt daudz, kā nekā Tu vari atklāt jaunas nepilnības, vai tieši otrādi, ieraudzīt vēl kādu plusu. Tādēļ nekautrējies un dodies mājokli apskatīt vēlreiz!

Starp citu, ja plāno vai jau esi iegādājies mājokli un tam nepieciešams neliels remonts, kāda mēbele vai sadzīves tehnika, palīdzēt var kredītlīnija (vairāk https://www.ferratum.lv/lv/kreditlinija), kas ļauj aizņemties līdz pat 2000 eiro. Protams, pirms tam rūpīgi izvērtē savu maksātspēju!