Ko darīt ar mantām pēc skapja revīzijas?

Ko darīt ar mantām pēc skapja revīzijasSiltā laika tuvošanās daudzus no mums mudina veikt pavasara tīrīšanu mājoklī. Viena no zonām, kurā tā nereti nepieciešama visvairāk, ir mūsu skapis. Mēdz teikt, ka, šķirojot skapja saturu, rūpīgi jāizvērtē nepieciešamība pēc tiem apģērbiem, apaviem un aksesuāriem, kurus neesi izmantojis vismaz gadu, jo pastāv iespēja, ka to neizdarīsi arī nākotnē.

Šķirošana, kārtošana un pārskatīšana aizņem laiku, taču, ko darīt, kad ar skapja revīziju esi ticis galā? Kur likt mantas, kuras Tev vairs neder vai nav vajadzīgas? Mums ir daži piedāvājumi, kā rīkoties.

 Izmanto vietējās domubiedru grupas

Mūsdienās sociālajā medijā Facebook ir izveidotas dažādas domubiedru grupas, kurās cilvēki ne tikai apspriež aktuālus jautājumus, bet arī pērk un pārdod preces, tai skaitā, apģērbus un apavus, aksesuārus, mēbeles, sadzīves tehniku, bērnu mantas, datortehniku, telefonus un daudz ko citu, lai nedaudz nopelnītu. Grupas ir gan visas valsts mērogā, gan arī pilsētu un reģionu mērogos. Ja pēc skapja revīzijas palikuši apģērbi, apavi, aksesuāri un citas mantas, kas ir pietiekami labā stāvoklī, tās vari pārdot šajās grupās, jo, kā mēdz teikt – “kas vienam lieks, citam – prieks”.

Atdod draugiem

Daudziem no mums dzīvē nav paveicies, un tāpēc ir vērts padomāt par to, vai kāda no lietām, kas izšķirota pavasara tīrīšanas laikā, nebūtu noderīga Taviem draugiem vai tuviniekiem. Protams, izvērtē, kādā stāvoklī ir manta, jo Tu taču nevēlies atdot citiem lietas, kas vairs nav lietojamas.

Atrodi citu pielietojumu

Pielietojot radošumu, no vienas lietas iespējams izveidot pilnīgi citu objektu ar atšķirīgu pielietojumu. Piemēram, iespējams, Tev ir izlietota svece ar ļoti skaistu trauciņu. Izmanto trauciņu, lai pārveidotu to par elegantu kosmētikas otu, pildspalvu vai citu lietu turētāju. Šī ir tikai viena ideja, kā šķietami nederīgām lietām var piešķirt “otro elpu”. Lai gūtu iedvesmu, veic izpēti internetā.

Ziedo labdarībai

Šis ir viens no cēlākajiem soļiem, kādu var īstenot. Latvijā ir ļoti daudz cilvēku, kuriem pietrūkst pat ikdienā nepieciešamu lietu, tai skaitā, apģērba, apavu un citu mantu. Ja vēlies izdarīt labu darbu, ziedo izšķirotās lietas labdarībai. Jo labi darbi taču iedvesmo arī citus darīt to pašu, vai ne?