Kas raksturo labu piepūšamo laivu makšķerēšanai?

gumijas laivas makšķerēšanaiTie, kurus aizrauj makšķerēšana, vasaru nespēj iedomāties bez šī hobija. Taču tiem, kuriem makšķerēšana ir kas vairāk nekā tikai sēdēšana ezera vai upes malā, bez labas gumijas laivas neiztikt. Turklāt mūsdienās to piedāvājums ir tik plašs, ka ir grēks to neizmantot. Taču, kas raksturo labas gumijas laivas makšķerēšanai?

  • Paaugstināta sēdvietas pozīcija;
  • Iespēja ērti piecelties un stāvēt laivā bez apgāšanās;
  • Iespēja pievienot makšķeres turētājus;
  • Pielāgojamas sēdvietas;
  • Kronšteins un citi piestiprināšanas punkti, kas ļauj pievienot piederumu somas un aksesuārus, piemēram, zivju meklētājus;
  • Iebūvēti dažādi nodalījumi, kur uzglabāt makšķerēšanas ekipējumu u.c. lietas;
  • Lielākoties, bet ne vienmēr, pieejamas zaļā krāsā.

Lai arī ne visām gumijas laivām piemīt iepriekš minētās īpašības, taču pats galvenais ir tas, ka šīs laivas paredzētas tieši makšķerēšanai.

Vai tev nepieciešama gumijas laiva makšķerēšanai?

Tas, vai tev vajadzīga laiva, kas piemērota īpaši makšķerēšanai un vai tai jābūt piepūšamai, galvenokārt nosaka tas, cik bieži tu makšķerē. Noteikti padomā par to, pirms pērc laivu.

Nopietni makšķernieki, kas šim hobijam pievēršas pat vairākas reizes nedēļā, noteikti novērtēs tādu laivu, kas radīta tieši makšķerēšanai. Komforts, īpašības un pieejamie piederumi paradīs makšķerēšanu ne tikai patīkamāku, bet, visbiežāk, arī produktīvāku.

Tiem, kas makšķerē dažreiz, taču uzskata to par savu hobiju, pietiks ar jebkuru piepūšamās laivas veidu. Turklāt, ja tā padomā, zivi var noķert, esot uz jebkāda priekšmeta, kas peld. Un daudzas piepūšamās laivas, it īpaši kajaki, piedāvā ļoti ērtu platformu makšķerēšanai, taču jāņem vērā, ka tām var nebūt tādu īpašību, kas piemīt tieši zivju ķeršanai paredzētajās laivās.

Tajā pašā laikā ir vērts lūkoties arī uz tādiem modeļiem, kurus iespējams papildināt, piemēram, pievienot, motoru vai arī citas sastāvdaļas, kas nepieciešamas, lai makšķerēšana izdotos veiksmīgāk. Izvēle tomēr ir tavās rokās, un galvenais, kas tev jāņem vērā – cik bieži tu makšķerē. Tas arī tev palīdzēs saprast, vai tev vajadzīgs kas specifisks, vai arī pietiks ar pavisam vienkāršu laivas modeli.