Kas raksturo kvalitatīvu elektrisko plīti?

elektriskās plītisPlašais sadzīves tehnikas piedāvājums veikalos nereti mulsina cilvēkus, jo dažādie modeļi, cenas, programmas un citi parametri apgrūtina spēju izvēlēties pareizo. Tā, piemēram, domājot par to, kādu elektrisko plīti izvēlēties, mums ir vairākas iespējas. Kā zināt, kura ir labākā? Esam apkopojuši īpašības, kas raksturo labākās elektriskās plītis.

  • Uzticama plīts virsmas darbība. Sildriņķiem ir jābūt spējīgiem ne tikai precīzi sasniegt, bet arī uzturēt nemainīgu uzstādīto temperatūru, kas nepieciešama cepšanai, vārīšanai, sautēšanai, kausēšanai u.c. uzdevumu veikšanai.
  • Atšķirīga lieluma sildriņķi. Ikvienai plītij nepieciešami gan mazāki, gan lielāki sildriņķi, lai uz tiem varētu novietot dažāda izmēra katlus un pannas. Tas ne tikai atvieglos gatavošanu, jo, piemēram, šokolādes kausēšanai tev nebūs nepieciešama tik liela virsma cik dārzeņu un gaļas cepšanai wok pannā, bet šāda atšķirība arī palīdzēs ietaupīt elektrību.
  • Nemainīga cepeškrāsns temperatūra. Tā kā daudzas elektriskās plītis ir aprīkotas arī ar cepeškrāsnīm, jāpievērš uzmanība, vai tām ir, piemēram, konvekcija, jo tā nodrošina siltuma vienmērīgu izplatīšanos pa krāsni, lai tajā esošais ēdiens tiktu pagatavots vienlīdz labi no visām pusēm.
  • Pietiekams izmērs. Tas jāizvēlas, vadoties pēc mājoklī dzīvojošo cilvēku skaita. Vienam vai diviem cilvēkiem pilnībā pietiek ar plīti, kurai ir 2 sildriņķi savukārt lielākām ģimenēm derēs plīts ar 4 sildriņķiem. Protams, izvēloties lielāku plīti, jāņem vērā, ka tā aizņems vairāk vietas, tādēļ pirms šāda pirkuma veikšanas ir jānomēra pieejamā platība.
  • Ērtas programmas. Mūsdienās nudien nav jāsūdzas par to, ka plītīm trūktu dažādu programmu un opciju, kas atvieglo cilvēku ikdienu. Šeit var pieminēt indikācijas apgaismojumu, ērtus taimerus, drošības slēdžus, lai bērni nevarētu atvērt cepeškrāsni vai mainīt plīts uzstādījumus, kā arī ir pieejamas plītis, kuras aprīkotas ar pašattīrīšanās programmām, lai to kopšana būtu vienkārša un ērta. Tāpat atrodamas plītis ar dažādām programmām, kas paredzētas atšķirīgu ēdienu pagatavošanai, nemainīgai temperatūras uzturēšanai utt. Iespējām mūsdienās nav robežu, atliek tikai atrast to, kas vislabāk atbilst tavām vēlmēm un budžetam.