Kas nepieciešams uzsākot skolas gaitas?

portatīvie datori interneta veikalāKaut šķiet, ka tikko sākusies vasara, septembris pienāks gana ātri. Septembris teju visiem asociējas ar vienu – pirmā skolas diena. Ne tikai mazajiem, kas skolu tikko sāk apmeklēt, bet arī pieaugušajiem un pusaudžiem, kas izvēlējušies apmeklēt universitāti vai vidusskolu.

Pašiem mazākajiem – skolas soma un lērums burtnīcu

Lielākās problēmas un galvassāpes noteikti ir vecākiem, kuriem nākas visu nepieciešamo sagādāt. Pašiem mazākajiem noteikti vajadzēs ietilpīgu mugursomu, kur savietot visu, kas skolas dienai vajadzīgs. Raugieties uz labas kvalitātes mugursomu, vēlams ar ērtām, mīkstām, platām lencēm. Pērciet mugursomu veikalā, kur pārdevējs var pakonsultēt – somai jābūt ergonomiskai, labi pielāgotai bērna trauslajai mugurai, piemēriet to pirms pērciet!

Mazajam skolniekam noteikti vajadzēs rakstāmlietas un veselu lērumu burtnīcu. Parasti vienam mācību priekšmetam nepieciešamas vismaz trīs dažādas burtnīcas – kontroldarbiem, mājasdarbiem, klases darbiem un vēl un vēl… Apbruņojieties ar pacietību, pilnīgi iespējams, ka mazais pārnācis no skolas teiks, ka vajag vēl burtnīcas!

Paši mazākie skolnieki vēl var iztikt bez elektroniskiem mācību līdzekļiem. Teju katrā mājā ir portatīvie datori vai planšetdators, ja nu rodas kāda vajadzība mācoties. Jāsaka gan – skolas izmanto elektronisko dienasgrāmatu, tāpēc pašiem vecākiem nāksies iegādāties datoru, ja tāda vēl nav. Un plašu portatīvo datoru piedāvājumu var apskatīt interneta veikalā.

Universitāšu studentiem

Studentiem viss ir krasi pretēji – vajadzīga viena klade un viena pildspalva. Mūsdienīgi studenti uz lekcijām neņem līdzi neko lieku, tikai savu portatīvo datoru vai planšetdatoru un visu pieraksta elektroniski. Nu, vai arī spēlē spēlītes, ja garlaicīga lekcija – galvenais uztaisīt aizņemtu skatu, lai visi domā, ka cītīgi iedziļināties tēmā.

Lai kurp septembrī vai kādā citā laikā nesāktos jūsu skolas gaitas, jau laikus noskaidrojiet, kas nepieciešams, lai ikdienā mācītos ar prieku un lai nekā netrūktu. Pašiem mazākajiem noteikti jāiegādājas maiņas apavi skolai, sporta tērps un ik pa laikam vajadzēs kādus materiālus rokdarbiem, mājturībai un citām mācībām. Lielākajiem skolniekiem toties jāiemācās būt patstāvīgākiem un laikus painteresēties par to, kas nepieciešams. Augstskolās ļoti bieži nepieciešami portatīvie datori, lai veiksmīgi piedalītos lekcijās.