Kas jāņem vērā iegādājoties ģimenes māju?

patēriņa kredīts privātpersonāmMājas iegāde ir nopietns, pārdomāts solis, kuru nav vērts sasteigt. Šādu lēmumu pieņem izsverot daudzas iespējas, pārdomājot svarīgākos faktorus un, protams, aplūkojot dažādus piedāvājumus līdz izdodas atrast sev piemērotāko.

Lūk, pāris lietas, ko vērts ņemt vērā jau sākot domāt par savas ģimenes mājas iegādi:

Finansiālās iespējas. Lai gan sapņi ir dažādi, šī ir joma, kura jāvērtē vispirms no praktiskā viedokļa. Bieži mājas iegāde tikai no saviem iekrātajiem līdzekļiem nav iespējama, tāpēc jāapzinās savas iespējas saņemt aizdevumu. Jāapkopo visa informācija par savām parādsaistībām, ja tādas ir.

Ja ņemts patēriņa kredīts privātpersonām (vai vairāki) kādas preces iegādei, jāaprēķina, cik daudz šo aizdevumu maksājumi vēl atlikuši, kādas ir kopējās iespējas saņemt aizdevumu mājokļa iegādei. Kādas ir Tavas kredīta saņemšanas iespējas.

Tikai saprotot, kādi ir pieejamie līdzekļi un izvērtējot, ar kādiem aizdevumiem un maksājumiem būs jārēķinās, spēsi izprast savas reālās iespējas iegādāties nekustamo īpašumu.

Ikdienai nepieciešamā vide. Kādā attālumā no esošās darba vietas iegādāties māju, un vai pastāv iespēja mainīt darba vietu? Bērnu, ja tādi ģimenē ir vai tiek plānoti, skolas vai bērnudārza apmeklēšanas iespējas ir svarīgs aspekts, kas jāizvērtē. Tieši tāpat ir arī slimnīcu, veikalu tuvumu.

Jāsaprot savas nākotnes plānojums jau nedaudz uz priekšu, izvēloties iegādāties ģimenes māju. Kā redzi savu un savas ģimenes attīstību un kas tai būs nepieciešams nākošajos piecos, desmit gados? Šādi sapratīsi, kādā vidē vislabāk sākt meklēt potenciālo mājokli.

Domājam ne tikai par praktisko. Tad, kad lielākoties būtiskākie jautājumi ir pārdomāti – finanses, nākotnes plāni, ir vērts padomāt arī par to, kas patīk un ko vēlamies redzēt mājoklī, tā apkārtnē.

Iegādāties ģimenes māju, domājot tikai praktiski, neizsverot to, kādas ir vēlmes, nebūtu prātīgi, jo pēc kāda laika vari apjaust, ka dzīvo īpašumā, kas pašam nebūt nešķiet tuvs vai patīkams. Ir vērts kopīgi, ģimenes lokā padomāt, ko noteikti vēlaties savā mājoklī vai tā tuvumā – mežu, ezeru vai vismaz dīķi, vai mājai jābūt verandai, otrajam stāvam. Izsapņojot detaļas un saliekot to kopā ar savām iespējām, potenciāli varēsi atrast vislabāko variantu sev un savai ģimenei, iegādājoties ģimenes māju.