Kas īsti ir SEO optimizācija?

Diezgan bieži jūs būsiet redzējuši interneta dzīlēs pavīdam vādu savienojumu SEO optimizācija. Tie, kuri ir zinošāki IT jomā un mārketinga pasaulē, iespējams, zinās, kas slēpjas zem  šī nosaukuma, bet citiem tas var šķist kārtējais nenozīmīgais termins, kam nav vērts pievērst uzmanību. Bet tā nebūt nav! Tāpēc, ka SEO optimizācija jeb Google optimizācija ir pakalpojums, par ko būtu jāzina katram, kuram ir savs uzņēmums vai kurš darbojas kāda jau esoša biznesa pārvaldībā.

Kāpēc tad šis pakalpojums ir tik aktuāls uzņēmējdarbības vidē?

Tāpēc, ka SEO pakalpojumi var ievērojami uzlabot biznesa rādītājus un palīdzēt izaugsmei. Jūs jautāsiet – kādā veidā? Lai to saprastu, ir jāsaprot Google meklētāja un SEO darbību saistība. SEO optimizācija ir daudzu un strikti noteiktu darbību kopums, kā rezultātā tik panākts, ka klienta mājas lapai vai interneta veikalam ievērojami uzlabojas reitingi Google meklētājā. Kāpēc tas ir tik svarīgi? Tāpēc, ka lielākā daļa potenciālo pircēju informāciju par precēm, uzņēmumiem, izdevīgiem piedāvājumiem meklē tieši internetā un visbiežāk Google meklētājā. Tā kā infomācijas virtuālajā pasaulē ir tik daudz, Google ir savs algoritms, pēc kura tas sakārto un atlasa informāciju.

SEO

Tiek izvērtēts, kuri resursi ir vērtīgāki, apmeklētājam noderīgāki. To nosaka daudzi fatori. Tādā veidā meklētājs pats piešķir interneta vietnēm reitinga punktus, pēc kuriem resursi tiek atlasīti, sakārtoti un attēloti informācijas meklētājam. Katra uzņēmēja un mājas lapas īpašnieka, kurš ar to pelna naudu un vēlas gūt atpazīsamību, lielākā vēlme būtu nokļūt Google meklētāja rezultātu TOP pozīcijās. Kāpēc? Jo interneta lietotājs pirmajās lapās sniegto informāciju uztver kā nozīmīgāku un viņam atbilstošāku. Reti kurš izpēta, kādi resursi tiek piedāvāti tālāk par pirmajām trijām lapām. Tāpēc pastāv liela iespējamība, ka TOP pozīcijās esošās mājas lapas tiks atvērtas, cilvēks iepazīsies ar jūsu piedāvājumu un, iespējams, veiks arī pasūtījumu, reģistrāciju, pierakstīsies jaunumu saņemšanai.

SEO optimizācijas procesā tiek veikti vairāki soļi, kas konkrēto mājas lapu pielāgo pārdošanai un padara tik atbilstošu Google algoritmam, ka tā tiek ierindota TOP pozīcijās. Šīs specifiskās optimizācijas darbības tiek veiktas gan pašā mājas lapas vidē, gan ārpus tās. Tām ir noteikta kārtība un algoritmi, jo tikai tā var panākt vēlamo rezultātu. Tāpēc katra biznesam piesaistītā mājas lapa būtu jāpielāgo SEO optimizācijas kritērijiem.