Kas ir ķermeņa skulpturēšana jeb CoolSculpting?

Zeltiq; ķermeņa skuplturēšana

Tev ir vēlme atbrīvoties no dažiem liekajiem kilogramiem, tomēr, par spīti diētām un vingrinājumiem, tie nevēlas pazust. Ko tālāk? Tev ir lieliska iespēja izmantot dzesēšanas iekārtas, kas paredzētas ķermeņa skulpturēšanai jeb ķermeņa taukšūnu iznīcināšanai un formas uzlabošanai. Procedūras iespējams veikt tādām problēmzonām kā vēders, augšstilbi, rokas, sāni u.c.

Šajā rakstā apskatīsim:

Kas ir ķermeņa skulpturēšana?

Vienkāršos vārdos, CoolSculpting jeb ķermeņa skulpturēšana ir neinvazīva procedūra, kas sasaldē liekās tauku šūnas, izraisot to bojāeju un pakāpeniski likvidējot tās no organisma. Aukstums ietekmē tauku šūnas tādā veidā, ka tas ļauj uzlabot ķermeņa kontūras – bet sākumā nedaudz par vēsturi.

Fakts, ka aukstums ietekmē tauku šūnas pirmo riezi tika atklāts 1970. gados, kad bērnu grupa Krievijā, regulāri ēdot saldētos desertus/saldējumus (popsicles), sāka zaudēt tauku šūnas savos vaigos. Ārsti nespēja izskaidrot, kāpēc šie jaunie un citādi veselie bērni bija zaudējuši jauneklīgos taukus viņu sejās. Līdz viņi nonāca pie secinājuma, ka pie vainas bija saldēto saldējumu regulāra lietošana. Gadu laikā šis dīvainais atklājums ir ticis analizēts un beidzot pievērsa arī zinātnieku uzmanību, kas studējuši kriolipolīzes procesu (tauku sasaldēšana). Pēc vairāku gadu testēšanas un pētniecības šie ārsti radīja iekārtu, kas drošā veidā spēja samazināt nelielu tauku krājumu. Šobrīd pasaulē visaugstāko prestižu iemantojušas Zeltiq (zīmols, kam pieder CoolSculpting tiesības) dzesēšanas iekārtas.

Kā tā strādā?

Ķermeņa skulpturēšana tiek veikta, izmantojot lielu vai mazu (vai abus, atkarībā no tā, kura ķermeņa daļa tiek apstrādāta) gēla spilventiņus, kas pievienoti uzgalim pa kuru tiek izdalīts aukstums. Gēla spilventiņš palīdz pasargāt pacienta ādu, jo tiek novietots virs zonas, kur tiks veikta procedūra. Pēc tam problēmzonai tiek pievienots aparāta uzgalis un ierīce tiek ieslēgta, iesūcot problēmzonas audus vakuumā. Pēc dažām minūtēm uz ādas ir jūtams vēsums.

Procedūras ilgums, atkarībā no apstrādājamās zonas, var ilgt līdz 60 minūtēm. Pēc ķermeņa skulpturēšanas procedūras ierīce tiek noņemta un speciālists var veikt masāžu apstrādātajai zonai, lai atjaunotu normālu asins apgādi. Apstrādātā zona var justies stīva un uz brīdi izskatīties apsārtusi vai bāla.

Kam ir piemērota ķermeņa skulpturēšana?

Neatkarīgi no dzimuma un vecuma, par labu kandidātu ķermeņa skulpturēšanai tevi var uzskatīt, ja:

  • Tev ir jānomet daži kilogrami, lai sasniegtu savu ideālo svaru, vai arī jāzaudē daži centimetri no problēmzonām.
  • Tev ir ievērojamas tauku rezerves vēdera rajonā, piemēram, vēdera lejasdaļā (tauki, kas atrodas virs jostasvietas) un sānos (tā dēvētie „mīlas rokturi”).
  • Tu neciet no asinsrites traucējumiem, kas pazīstams kā Reino sindroms.
  • Tu vēlies redzēt tūlītējus rezultātus.
  • Tu esi gatavs saglabāt pašreizējo svaru un turpināt fiziskās aktivitātes un ikdienā lietot veselīgu uzturu.

Skumji, bet ķermeņa skulpturēšana nevar likvidēt celulītu, tas tāpēc, ka celulīts nav tikai tauku šūnas, bet gan to nevienmērīga uzkrāšanās zemādas slāņos. Tomēr CoolSculpting pavisam noteikti ir efektīvākā metode, kā sasniegt redzamus rezultātus ķermeņa aprišu uzlabošanai jau pēc dažām procedūrām.