Kam tiks pievērsta uzmanība CSDD drošības kampaņās?

drošības uzlabošana autoKatru gadu tiek veidotas vairākas atmiņā paliekošas CSDD drošības kampaņas, kuru vēstījums ir, lai šoferi arvien vairāk domātu par to, kādi viņi sēžas pie stūras, kam vairāk pievērst uzmanību, esot pie stūres, un kā neapdraudēt citus ceļu satiksmes dalībniekus. 

 

Arī šogad CSDD atgādinās par ierastām kampaņām, kā arī izmantos jaunus, informatīvus komunikācijas veidus. 

Bērnu drošība

CSDD aktīvi veido kampaņas mazākajiem satiksmes dalībniekiem, veidojot interesantas pārbaudes, kas ietver noteikumu zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem. Noteikumu zināšanu pārbaudēs tiek apskatītas vairākas ar drošību saistīta, būtiskas lietas, piemēram, kā droši braukt ar velosipēdu, kur drīkst vai nedrīkst šķērsot ceļu, un kā pareizi to izdarīt. 

 

Braukšana dzērumā

Kā jau katru gadu, CSDD aicina autovadītājiem būt atbildīgiem un pie stūres nesēsties reibumā. Kaut arī katru gadu vadītāji, kuri tomēr pieņem pārgalvīgus lēmumus, samazinās, tas nemaina lietas būtību, ka šis skaitlis vēl arvien ir liels. Lietojot alkoholu pirms automašīnas vadīšanas, tiek apdraudēta ne tikai vadītāja dzīvība, bet arī citi satiksmē iesaistītie. 

 

Piesprādzēšanās

Ceļu satiksmes negadījums ir situācija, kas var notikt neatkarīgi no cietušā auto vadīšas prasmēm. Piesprādzēties ir būtiski ne tikai vadītājam, bet arī pasažieriem, tai skaitā tiem, kuri atrodas aizmugurējos sēdekļos. Pēc CSDD veiktā pētījuma, sēžot automašīnas aizmugurē, piesprādzējas tikai katrs trešais pasažierus, turklāt trakākā statistikas daļa ir tā, ka tikai 18 % vecāku pārvadā savus bērnus piesprādzētus. 

 

Kampaņa “Dzīvības josta” ir izveidota, lai aktīvāk aicinātu iedzīvotājus aizdomāties par to, cik ļoti būtiski ir būt piesprādzētam gadījumā, ja notiek avārija. Visvairāk cietušo ir tieši pasažieri, jo tautā ir iegājies uzskats, ka tikai vadītājam ir jāsprādzējas, un bieži vien no ievainojumiem izvairās vai savu dzīvību izglābj tikai vadītājs, ne pārējie pasažieri. 

 

Nebraukt esot nogurušam

Šķiet, ka vēl tikai pāris kilometri līdz mājām, tomēr nogurums pārņem arvien vairāk un šoferi nolemj lielākoties “cīnīties”, tiekot līdz mājām, nevis uz desmit minūtēm piestāt un iesnaust.

 

Diemžēl aizmigšana, esot pie auto stūres, ir ļoti biežs iemesls avārijām, tāpēc CSDD aicina atpūsties kaut pāris minūtes, nevis pieveikt pēdējos kilometrus, cīnoties ar miegu. 

 

Auto tehniskais stāvoklis

Katru gadu CSDD piedāvā tehniskās apskates naktis, kurā ir iespējams pārbaudīt savu automašīnas tehnisko stāvokli bez maksas. Šādā veidā ikviens var pārbaudīt, vai viņa automašīnai šobrīd nav vajadzīgs kāds steidzams remonts vai kādi citi uzlabojumi. Auto tehniskais stāvoklis ir ļoti būtisks ceļa satiksmē, tāpēc arī šķietami sīkumi var ietekmēt to, cik droši ir pārvietoties savā auto. Apskatē tiek pārbaudīts arī automašīnu gaismu stāvoklis, stāvbremze, riepu spiediens un pat vējstikla slotiņu nodiluma pakāpe. 

 

Lai automašīna būtu tehniskā kārtībā, parūpējies arī, lai automašīnas dokumenti būtu kārtībā – derīga tehniskā apskate, kā arī aktīva OCTA apdrošināšana. Savu OCTA apdrošināšanas piedāvājumu skaties šeit