Kam pievērst uzmanību, izvēloties gultas matraci?

matračiGultas matraci jāizvēlas pēc iespējas kvalitatīvāku un labāku, jo tieši matracis ir noteicošais kā naktī būsi izgulējies un kā jutīsies Tava mugura. Matracis visu nakti balsta Tavu muguru, ja ilgstoši gulēsi uz Tev nepiemērota matrača, tad var parādīties muguras sāpes un izmaiņas Tavā veselībā.

Mūsdienās ir tik plašā klāstā matrači šajā mājas lapā.  Šis raksts palīdzēs izvēlēties matraci, kas būs vispiemērotākais Tavām prasībām. Tev svarīgākais saprast, kam pievērst uzmanību, kad aplūko piedāvājumu.

Sastāvs un cena

Matrači iedalās atsperu un bezatsperu matračos.

Atsperu matrači parasti ir stingrāki, tiem kvalitāte atkarīga no atsperu lieluma un novietojuma, kā arī no materiāliem, kas sastāda pārējo matrača daļu.

Bezatsperu matrači sastāv no vairākām materiālu kārtām. No tām atkarīga matrača cietība un kvalitāte. Ja matracis sastāv no porolona, tas būs samērā mīksts un lētāks, taču arī ātrāk izgulēsies. Ja sastāvā tiek izmantots latekss un citi elastīgi materiāli, tad tie daudz labāk spēs atbalstīt Tavu augumu guļot, taču tie būs arī dārgāki.

Vislabāk, veikalā iegulties vairākās gultās un atrast sev piemērotāko sajūtu ziņā, kurā jūties vislabāk un tad pētīt tā sastāvu.

Vislabākie matrači ir tie, kas spēj ilgi saglabāt savu formu, naktī spēj pielāgoties Tavam ķermenim, taču Tev pieceļoties ātri spēj atgūt savu iepriekšējo formu.

Pievērs uzmanību matrača klājumam, vai tie ir dabīgie materiāli, vai mūsdienīgie, vai abas puses ir identiskas, vai viena ir cietāka, bet otra mīkstāka?

Svarīgi arī lai matrača izmērs atbilstu Tavai gultai.

Pieļaujamā slodze

Kad izvēlies matraci, aplūko vai ražotājs ir norādījis matrača pieļaujamo svaru. Atkarībā kas tajā gulēs, jāņem vērā svars, kas tiks likts uz matraci, līdz ar to arī jāsaprot, ka šis svars katru nakti matracim ir jānotur.

Pārvalks

Neaizmirsti pievērst uzmanību arī matrača pārvalkam, vai tas ir noņemams, lai to ik pa laikam varētu izmazgāt. Reizēm šajos pārvalkos ir iestrādātas arī speciālas mitruma aizsargājošas vai antibakteriālas šķiedras.