Kafijas pupiņu malšana. Kā izvēlēties kafijas dzirnaviņas?

kafijas automāti un kafijas dzirnaviņas internetāLai mājas apstākļos pagatavotu garšīgu kafiju, nepieciešams arī atbilstošs aprīkojums – tostarp kafijas dzirnaviņas. Protams, vienmēr pastāv iespēja iegādāties un uzstādīt kafijas automātu ar jau iebūvētām dzirnaviņām, taču, ja dodat priekšroku citam variantam, tomēr svaigi maltu kafiju baudīt gribas, kafijas dzirnaviņas jāiegādājas atsevišķi.

Kafijas dzirnaviņu loma

Kafijas dzirnaviņu lomu iemīļotā dzēriena pagatavošanā nevajadzētu vērtēt par zemu. Lai arī kādā veidā kafija tiek gatavota un kāda ierīce izmantota, kafijas kvalitāte un garša lielā mērā tomēr atkarīga no kafijas pupiņu maluma. Un tas, savukārt, atkarīgs no kafijas dzirnaviņām. Tieši tādēļ kafijas dzirnaviņu izvēlei vajadzētu pievērst pienācīgu uzmanību.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties dzirnaviņas?

Kafijas dzirnaviņas pieejamas plašā izvēlē, taču, lai izvēlētos piemērotākās, uzmanību vajadzētu pievērst vairākiem faktoriem.

Smalcināšanas veids

Visizplatītākie kafijas pupiņu smalcināšanas veidi ir griešana un malšana. Attiecīgi – pieejamas kafijas dzirnaviņas ar nažiem vai dzirnām. Ja izvēlēsieties pirmo variantu, jārēķinās, ka nebūs iespējams regulēt kafijas malumu. Savukārt kafijas dzirnaviņas ar dzirnām ļauj regulēt kafijas malumu un labāk sagatavot kafiju aromātiskā dzēriena pagatavošanai. Līdz ar to – kafijas dzirnaviņas ar asmeņiem vairāk būs piemērotas klasiskas kafijas pagatavošanai, savukārt – ierīce ar dzirnām jāizvēlas specifiskāku dzērienu, piemēram, espresso un kapučīno, baudītājiem. Kas attiecas uz cenām – kafijas dzirnaviņas ar dzirnām ir dārgākas, taču arī izturīgākas.

Materiāls

Lai kafijas dzirnaviņas kalpotu ilgi un labi, uzmanību vajadzētu pievērst arī to materiālam. Visbiežāk dzirnaviņu malšanas rezervuārs ir veidots no metāla, malšanas asmeņi – no nerūsējoša tērauda, savukārt asmeņu stiprinājuma vieta – no plastmasas. Tā arī ir dzirnaviņu vājākā vieta, kas mēdz neizturēt intensīvo slodzi. Ja izvēlēsieties dzirnaviņas ar plastmasas vāciņu, jārēķinās, ka arī tas ļoti ātri var saplaisāt. Vēl kāda nianse – vāciņa stiprinājums. Ilgāk un labāk kalpo nevis skrūvējamie vāciņi, bet gan tie, kurus var piefiksēt ar klipsi.

Jauda

Kafijas maluma kvalitāti un dzirnaviņu darbības laiku ietekmē arī motora jauda. Atkarībā no kafijas dzirnaviņu veida, tā parasti ir  no 90 līdz 180 W. Jo jaudīgāka ierīce, jo lielāku daudzumu kafijas nepārkarsējot motoru var samalt. Ja plānots kafiju malt tikai vienai divām porcijām, tad var iztikt arī ar mazāk jaudīgu ierīci.

Rezervuāra lielums

Izvēloties kafijas dzirnaviņas, uzmanību vajadzētu pievērst arī rezervuāra izmēram. Arī te, protams, jāvadās pēc tā, cik daudz kafijas vienā reizē plānots malt. Piemēram, ierīcēs ar 30 g ietilpīgu rezervuāru vienlaicīgi var samalt kafiju 6 vidēji stipras kafijas tasītēm. Jāpiebilst, daži kafijas dzirnaviņu modeļi samaļ vien iestatīto porciju daudzumu – neatkarīgi no tā, cik pupiņu ir iebērts ierīcē. Lielākām ērtībām var izvēlēties ierīci ar izņemamiem pupiņu un maltās kafijas rezervuāriem.

Kafijas dzirnaviņas ir būtisks elements lieliskas kafijas pagatavošanai. Izvēlies piemērotāko risinājumu, lai baudītu kvalitatīvu kafiju!

Ja tomēr vēlies iegādāties automātisku ierīci – kafijas automāts būs labākā izvēle.