Kādu videokarti pirkt savam datoram?

videokartesIr vairākas pamatlietas, kas būtu jāzina, ja meklē savam datoram jaunu videokarti. Jo augstākā izšķirtspējā spēlēsi spēles vai strādāsi, jo vairāk atmiņas Tev būs nepieciešams. Piemēram, ja saturs tiks demonstrēts 4K izšķirtspējā uz ekrāna, Tev vajadzēs videokarti ar lielāku atmiņas apjomu. Mūsdienās šādos gadījumos ierasta izvēle ir 8 GB un lielāka apjoma videokartes, ko var iegādāties arī šeit. Ikdienas darbu veikšanai un vienkāršiem uzdevumiem var pietikt arī ar 1 GB un 2 GB lielu atmiņu.

            Jo augstāka būs Tava datora videokartes veiktspēja, jo detalizētāki un kvalitatīvāki izskatīsies vizuālie efekti spēlēs. Baudāmam saturam noderēs 60 f/s attēla atjaunošanās ātrums, taču, ja esi ieguldījis naudu 144 Hz monitorā, Tavai videokartei nāksies krietni pastrādāt, lai turētos līdzi šādiem parametriem.

            Takts frekvence ir viens no svarīgākajiem videokartes izvēles aspektiem, jo tā parāda, ar kādu ātrumu darbojas videokarte (Mhz). Jo lielāks šis ātrums, jo jaudīgāka ir grafiskā karte.

            Tāpat nevajadzētu aizmirst arī ekrānus, uz kuriem strādāsi vai spēlēsi spēles, kā arī to pieslēguma veidus. Mūsdienās modernās videokartes izmanto lielākoties HDMI vai DisplayPort savienojumus.

            Pirms pāris gadiem tā bija problēma, taču tagad visas videokartes atbalsta vismaz HDMI 2.0 vai DisplayPort 1.4 standartus, nodrošinot vajadzīgo joslas platumu 60 Hz attēla atjaunošanās ātrumam 4K un 5K monitoros.

            Vēl viena svarīga īpašība, kas atšķir dažādas videokartes, ir tās zīmols. Pasaulē šobrīd ir divi galvenie videokaršu ražošanas milži – AMD un NVIDIA savukārt citi dzirdētie zīmoli, kas saistīti ar grafikas kartēm, ir ieguvuši licenci ar savu vārdu pārdot iepriekš minēto divu izstrādātāju videokartes. Ņemot vērā straujo videokaršu modeļu attīstību un inovācijas šajā jomā, ir grūti spriest par to, kurš no abiem ražotājiem ir labāks, taču gan viens, gan otrs piedāvā augsta līmeņa un arī budžeta klases videokartes.

            Jo augstākas izšķirtspējas monitors tiks lietots, kā arī vizuāli prasīgākas spēles spēlētas, jo labākai vajadzēs būs videokartei, lai tā pilnībā spētu nodrošināt kvalitatīvu un detalizētu attēlu un efektus.