Kādas saslimšanas ir neirologa pārziņā?

VCA neirologsNeirologs ir speciālists, par ko būs dzirdējis ikviens, bet ne visi varēs patiekt, ar kādu saslimšanu spektru tieši viņš nodarbojas. Visbiežāk par neirologa kompetencēm zinās teikt jaunie vecāki, jo zīdaiņus samērā regulāri nosūta uz profilaktiskām pārbaudēm tieši pie neirologa. Viņiem pārbauda muskuļu tonusu un novērtē ķermeņa attīstību dažādos vecumposmos. Bet kādas sūdzības pie neirologa var doties risināt pieaugušie? Vai neirologs ir kas vairāk par ārstu, kas ieliek kārtējo ķeksīti mūsu slimības vēsturē, bet reālas izmaiņas veselības stāvoklī nespēj panākt? Ja iepazīstamies ar detalizētāku informāciju un atkāpjamies no stereotipiem, tad varam uzzināt, ka neirologs ir ārsts, kas var palīdzēt atrisināt tiešām nepatīkamas problēmas, ar kurām bieži vien samierināmies un esam gatavi pazemināt savu dzīves kvalitāti.

  • Galvas sāpes un migrēna

Iespējams, ka šī ir viena no problēmām, ko cilvēki pieņem kā pašsaprotamu un padara to par savu dzīves daļu. Zina, ka īslaicīgi situāciju var atrisināt pretsāpju tabletes, kas mūsdienās jau kļuvušas par normālu ikdienas sastāvdaļu. Tomēr regulāras galvassāpes vai pat migrēna ir nopietni signāli, ka ķermenī ir kāda trauksme. Un parasti tai ir neiroloģiski cēloņi. Vizīte pie neirologa un viņa nozīmēti izmeklējumi var palīdzēt atbrīvoties no gadiem ciesta diskomforta un ieraduma lietot pretsāpju medikamentus.

  • Miega traucējumi

Arī tāda savdabīga problēma kā miega traucējumi ir neirologa pārziņā. Daudzi cilvēki nemaz neapzinās, ka viņiem ir miega traucējumi, vienkārši domā, ka viņiem ir tāds dienas ritms un nenāk miegs. Tomēr nekvalitatīvs un samazināts miega daudzums var nopietni traucēt dzīves kvalitāti. Nepilnvērtīgs miegs atsaucas gan uz darba spējām, gan veselību. Tāpēc, ja jūs saskaraties ar miega problēmām, būtu labi apmeklēt neirologu, lai pārliecinātos, ka tam pamatā nav kādi neiroloģiski traucējumi.

  • Reiboņi, līdzsvara traucējumi

Visticamāk, ka šī nav īpaši izplatīta problēma, bet, ja nākas ar to saskarties, tas ir gana nopietns signāls, ka jāapmeklē ārsts. Reiboņi, līdzsvara traucējumi var norādīt uz kādām neiroloģiskām problēmām smadzeņu darbībā. Ārsts noteikti nosūtīs jūs uz diagnostikas kabinetu, lai iegūtu skaidrojumu tam, kas izraisa šo problēmu.

Kā notiek vizīte pie neirologa?

Neirologs pie VCANeirologs vizītes laikā veic rūpīgu pacienta iztaujāšanu, bieži vien jautājumi skar plašu laika areālu, jo nozīmīga var būt arī informācija no tālākas pagātnes. Tiek precizēta slimību vēsture, lietotie medikamneti, dzīvesveids un tā īpatnības. Tāpat tiek veikta arī neiroloģiska apskate un vajadzības gadījumā diagnostikas procedūras – datortomogrāfija, rentgenoloģiski izmeklējumi un citas metodes, kas nepieciešamas katrā saslimšanas gadījumā. Vadoties pēc iegūtās informācijas, neirologs nosaka individuālu ārstēšanos, kas var sastāvēt no medikamentu terapijas, injekcijām, fizikālām procedūrām, fizioterapijas, masāžām, ūdens terapijas. Uzlabojumu panākšana parasti nav tūlītēja, nepieciešams nozīmēto terapiju ievērot zināmu laiku. Tikai tad ārsts var secināt, kādus rezultātus tā sniedz. Tāpat neirologs cieši sadarbojas ar citiem speciālistiem un konsultējas par sarežģītākiem gadījumiem, jo nav retums, kad neiroloģiskas problēmas ir saistītas ar citām pacienta veselības problēmām, tāpēc ir vajadzīga kompleksa pieeja diagnostikas un ārstēšanās procesā.