Kā vislabāk uzstādīt plēves siltumnīcu?

plēves siltumnīca Lai plēves siltumnīca kalpotu ne vienu sezonu vien ir būtiskas nianses, kas jāievēro. Kā mēdz sacīt pamati ir pats svarīgākais un neatkarīgi vai tiek celta māja, pirtiņa vai siltumnīca. Visbiežāk pamatu izveidei tiek lietoti betona bloki vai lieta betona masa. Pirms tam vēlams izveidot grants slāni, lai pamati ir stabilāki.

Savukārt nobeigumā kā izolējošais materiāls var tikt izmantota ruberoīda plāksne. Taču varianti kā veidot pamatus ir vairāki un lai tie kalpotu ilgāk pirms darbu veikšanas ieteicams pakonsultēties ar pieredzējušu meistaru, kas spēs ieteikt vislabāko risinājumu tieši tavai siltumnīcai.

Tālāk tiek veidots siltumnīcas karkass. Ja pamati izveidoti spēcīgi, tad droši var karkasu veidot no metāla caurulēm, kas nozīmē, ka siltumnīca būs izturīgāka, piemēram, spēcīgā vējā. Vēl iespējams karkasu veidot no koka līstēm, šāds karkass ir ērts, lai piestiprinātu metāla āķīšus (parasti siltumnīcai pie griestiem) stādu piesiešanai. Kā visvieglākais materiāls karkasa izveidei var tikt lietotas plastmasas caurules. Šāda siltumnīca būs viegla, tātad ne tik izturīga pret lieliem vējiem, taču ērta, ja to būs nepieciešams pārcelt uz citu vietu vai pat ienest garāžā uz ziemas sezonu.

Nākošais solis ir plēves veida izvēle. Plēves izturību nosaka tās biezums mikrometros jeb mikronos. Siltumnīcai vēlams izvēlēties 150-200 mikronu biezu plēvi. Visbiezākā būs armētā plēve, savukārt etilēnvinilaceāta plēve neveido ūdens kondensātu, tas noslīdēs no plēves virsmas. Ir plēves, kuras labāk atstaro infrasakanos starus, tādējādi siltumnīca tik ļoti neatdziest naktīs vai vēsākās dienās. Ja nepieciešams, tad var veidot arī dubultos plēves segumus.

Un pēdējais darbiņš, kas jāpaveic ir plēves uzklāšana un piestiprināša. Labāk izvēlies mierīgu un rāmu dienu, kad nav vēja, jo tā tev izdosies to pielikt ātrāk un precīzāk. Atceries, ka ja plēve būs uzklāta vaļīgi, tā vējā nolietosies daudz ātrāk un būs biežāk jāmaina. Izmanto pēc iespējas lielākus plēves gabalus, lai nav daudz savienojuma vietu. Plēvi piestiprināt pie karkasa var vairākos veidos, to var pielīmēt ar speciālu līmlenti (ar to iespējams aizklāt arī sīkus plēves bojājumus) un ir nopērkami arī speciāli metāla klipši plēves piestiprināšanai.

Siltumnīcu novieto vietā, kur tā nevienam nemaisīs, jo siltumnīcas plēvi ir ļoti viegli sabojāt. Tāpat arī labāk pabrīdināt mājiniekus, it īpaši bērnus, ka spēlēties ar priekšmetiem, kuri var sabojāt siltumnīcas segumu, tās tuvumā nedrīkst.

Vislabākā plēves siltumnīca arodama 220.lv mājaslapā, ienāc un izvēlies!