Kā saglabāt aktīvu dzīvesveidu aukstajos ziemas mēnešos?

sporta somasDaudzi no mums aukstajos ziemas mēnešos izvairās nodarboties ar fiziskās aktivitātēm ārpus telpām. Tieši tāpēc ir diezgan grūti saglabāt aktīvu dzīvesveidu, ja lielāko daļu laika pavadi mājās vai darbā. Taču ir dažādi risinājumi, kas tev var palīdzēt saglabāt formu un nepaļauties depresīvajiem laika apstākļiem aiz loga.

  1. Padari ikdienas aktivitātes par daļu no treniņiem aukstā laikā. Piemēram, ja tu katru dienu brauc uz darbu, novieto savu mašīnu pēc iespējas tālāk no ieejas darba vietā, lai tev būtu iespēja izkustēties, kamēr nonāc darbā. Savukārt, nonākot iekšā ēkā, lifta vietā izmanto trepes. Tāpat, lai sazinātos ar savu kolēģi, kas atrodas tajā pašā darba vietā, nesūti e-pastu, bet aizej aprunāties klātienē. Lai izmērītu progresu, ieteicams nēsāt līdzi soļu un nodedzināto kaloriju skaitītāju. Katru dienu ieteicams noiet vismaz 10 000 soļu, neatkarīgi no tā, kāds laiks ir aiz loga.
  2. Piedalies iekštelpu sporta veidos. Tev nav obligāti jādodas uz treniņiem regulāri vai jāsvīst tā, ka sviedri tek aumaļām. Pietiek ar to, ka tu dodies trenēties vismaz pāris reizes nedēļā. Izvēle ir tavā rokās – tu vari spēlēt basketbolu, tenisu, slidot, peldēt vai darīt ko citu. Svarīgākais nosacījums – kustēties. Protams, uz treniņiem nedrīkst doties bez izturīgas un stilīgas sporta somas, ūdens pudeles, dvieļa un piemērota sporta tērpa un apaviem.
  3. Negaidi līdz lielajai pavasara tīrīšanai. Kāpēc krāt putekļus un liekās mantas, gaidot pavasari? Tu jau tagad vari sākt sava mājokļa uzkopšanu un atbrīvošanu no nevajadzīgām lietām. Nomaini spuldzes, noslauki putekļus, iztīri paklājus un pārskati visas kastes, skapjus un atvilktnes, lai izšķirotu, kuras lietas nepieciešams izmest un kuras – atstāt. Vai tu zināji, ka vidēji cilvēks 30 minūšu laikā var sadedzināt pat 136 kalorijas, tikai slaukot putekļus? Tāpēc, ko gan tu gaidi? Paķer slotu, putekļu sūcēju, cimdus, kā arī visas citas nepieciešamās lietas un  – aiziet! Lai māja spīd un laistās, bet tu – iegūsti lielisku fizisko formu!