Kā izvēlēties vecāku ērtībai piemērotākos ratiņus?

bērnu ratiMūsdienu sabiedrībā liela nozīme ir izskatam. Ne tikai cilvēku, bet arī to preču, kuras iegādājamies, neatkarīgi no tā, cik lielas, mazas vai svarīgas tās ir. Un, ja tā padomā, tas ir pašsaprotami, jo cilvēka dabā ir pieķerties tām lietām, kas izskatās skaistas. Piemēram, izvēloties bērnu ratiņus, daudzi vecāki vispirms pievērš uzmanību izskatam, un tikai pēc tam – citām funkcijām.

Kas vēl jāzina, lai iegādātie bērnu rati būtu piemēroti ne tikai bērnam, bet arī vecāku ērtībai?

Drošība

Neatkarīgi no tā, kāda tipa ratiņus izvēlies no https://220.lv/lv/rotallietas-un-preces-berniem/bernu-rati-un-aksesuari/bernu-rati, vienmēr ņem vērā, ka drošībai ir jābūt pirmajā vietā. Protams, vairums veikalos un internetā nopērkamo ratu atbilst pamata drošības prasībām, taču ir vērts pārbaudīt, vai ratiņi ir aprīkoti ar piecu punktu drošības siksnām, kuras var ātri sasprādzēt un atsprādzēt, vai ratiem ir uzticamas bremzes.

Ne mazāk svarīgi ir arī pārliecināties, vai rāmis ir pietiekami izturīgs un tajā nav vietu, kur mazais ķipars var iespiest pirkstus.

Viegla lietošana

Pirmā lieta, par kuru padomāt – ja ikdienā plānots pārvietoties ar automašīnu, Tev jāzina, vai ratiņus būs iespējams ievietot tās bagāžniekā. Otrā lieta – ja mitinies daudzdzīvokļu ēkā, padomā par to, vai nesīsi ratus katru reizi uz dzīvokli, vai arī novietosi tos tiem paredzētā vietā kāpņu telpā. Vai ratiņus var viegli salocīt? Vai tos var grozīt ar vienu roku? Un, protams, vai to izmērs ļauj ērti iekļūt pa durvīm? Visi šie jautājumi rūpīgi jāizvērtē, lai iegādātie bērnu rati neradītu vilšanos.

Groza ietilpība

Atceries, ka, dodoties ārpus mājas ar mazuli, Tev vienmēr nāksies ņemt līdzi dažādas lietas, kā arī var gadīties, ka pa ceļam iegādāsies kādu preci, ko nebūtu ērti nest somā vai maisiņā. Tādēļ izvēlies bērnu ratus ar pietiekami ietilpīgu iepirkumu grozu, kurā var salikt daudz mantu.

Aizsargjumts

Lai arī tas nav obligāts visiem ratiem, ir vērts padomāt, vai šāds jumtiņš var noderēt, lai pasargātu bērnu no spēcīgas saules, lietus vai vēja.