Kā izvēlēties trauku mazgājamo mašīnu?

trauku mazgājamās mašīnasTrauku mazgājamā mašīna mūsdienās kļūst arvien populārāka. Tā ne tikai ietaupa laiku, bet arī taupa ūdeni. Trauku mazgājamā mašīna būs ļoti noderīgā mājās, kurās dzīvo daudz cilvēku un tiek bieži gatavots ēdiens. Ir nopērkamas dažādas trauku mazgājamās mašīnas. Atliek vien saprast, kāda būtu Tavām vēlmēm un vajadzībām atbilstošākā.

Lai ietaupītu virtuvē vietu, labākais variants ir iebūvējamā trauku mazgājamā mašīna. Šādas trauku mazgājamās mašīnas ir pieejamas dažādos izmēros. Ja Tev ir maza virtuve ar mazu virtuves iekārtu, tad noteikti izvēlies šauru un kompaktu iebūvējamo trauku mazgājamo mašīnu. Šāda trauku mazgājamā mašīna lieliski noder mājās, kurās reti tiek gatavots ēdiens vai arī mājās, kurās dzīvo viens vai divi cilvēki. Kompaktajās trauku mazgājamajās mašīnās ietilps parasti 5 līdz 6 trauku komplekti.

Tomēr, ja Tava virtuve ir liela, Tu daudz gatavo un mājās dzīvo vairāki cilvēki, tad noteikti vari izvēlēties pilna izmēra iebūvējamo trauku mazgājamo mašīnu. Šādas trauku mazgājamās mašīnas ir ļoti ietilpīgas – tajās ietilpst līdz pat 12 trauku komplektiem.

Taču, ja nevēlies iebūvējamo trauku mazgājamo mašīnu, vari iegādāties tādu, kas ir brīvi stāvoša un to var novietot jebkurā virtuves vietā. Jāatcerās gan, ka šajā vietā ir nepieciešama piekļuve elektrībai, ūdenim, kā arī kanalizācijai.

To, ar kādu aprīkojumu izvēlēties trauku mazgājamo mašīnu, nosaka Tavas vajadzības. Pārsvarā visām trauku mazgājamajām mašīnām ir pieejamas dažādas mazgāšanas programmas. Ir pieejamas programmas ļoti netīriem un piekaltušiem traukiem, kā arī vidēji netīriem un mazliet netīriem traukiem.

Ir ļoti labi, ja trauku mazgājamajai mašīnai ir saudzīgā programma, kas paredzēta trausliem traukiem, piemēram, vīna glāzēm. Šādus traukus nav ieteicams mazgāt programmās, kas paredzētas ļoti netīru trauku mazgāšanai, jo trausls stikls tādā karstumā var saplīst.

Atceries, ka trauku mazgājamās mašīnas patērē arī elektroenerģiju, tāpēc vislabāk izvēlies augstākas klases trauku mazgājamo mašīnu, kas būs taupīgāka. It sevišķi, ja traukus nākas bieži mazgāt, tad šis ir svarīgi. Protams, tā maksās dārgāk, bet laika gaitā tas atmaksāsies.