Kā iemācīt bērnam slēpot ar distanču slēpēm?

distanču slēpesDoties pie dabas vai sportot kopā ar visu ģimeni ir lielisks pasākumu. Ziemas periodā daudzi izmanto iespēju nodarboties ar distanču slēpošanu. Šāds sporta veids var ļoti daudz dot ne tikai pieaugušam cilvēkam, ber arī bērnam. Pirms došanās kopīgā slēpošanā ir jāapgūst dažas lietas un pēc tam jau ģimeniska distanču slēpošana var kļūt par jaunu ģimenes hobiju.

Lai iemācītu savam bērnam distanču slēpošanu noteikti pirmie soļi ir jāsper līdzenā vietā, piemēram, pļavā vai kādā citā klajumā. Kā arī sākumā nevajadzētu aizrauties ar pārāk ilgu slēpošanu, jo ilgāk par pusstundu būs jau liela slodze bērnam. Noteikti jāuzsver, ka pastāv neliels risks gūt traumas nodarbojoties ar sporta veidu. Nodarbojoties ar distanču slēpošanu bērns uzlabo savu līdzsvara izjūtu, kustību koordināciju un arī trenē izturību. Sākumā noteikti būtu jāizvēlas nelielas distances. Vēlāk, kad distances kļūs garākas jāatceras, ka slēpojot tālākus posmus būs jātiek arī atpakaļ. Slēpojot katrs var izvēlēties savu tempu, kurš atbilst fiziskajai sagatavotībai. Šī būs lieliska nodarbe, piemēram, vectēvam ar mazdēlu.

Pirms slēpošanas ir jāpārliecinās, ka apģērbs ir izvēlēts pareizi. Piemērots ir apģērbs, kurš nelaiž cauri slapjumu un vēju, jo sākumā bērns noteikti kritīs sniegā. Ieteicams būtu kombinezons un ne pārāk silta cepure, jo tad galva ātri sakarsīs un svīdīs. Ķivere noteikti nav nepieciešama. Slēpošana noteikti nebūs piemēroti omes adītie cimdi, jo tie ātri paliks slapji un bērns var apsaldēties. Slēpju zābakiem var būt viena izmēra rezerve, tomēr tiem ir jābūt stingriem uz kājas. Jāatceras, ka slēpju zābaki nav tik ērti kā parastie un ir ieteicams kādu reizi pastaigāt pa istabu ar tiem. Distanču slēpes jāizvēlas nedaudz lielākas par bērnu, ja būs daudz par lielu, tad būs grūti novaldīt. Piemērotākās bērniem un pusaudžiem ir universālā tipa slēpes. Nūjas nebūs nepieciešamas.

Kad jau ekipējums ir izvēlēts un bērns ir gatavs slēpošanai, tad vispirms ir jāļauj sajust kāda ir slīdēšana uz slēpēm. To var izdarīt pastumjot bērnu vai pavelkot. Grūtākais šeit būs noturēt kājas kopā unnenokrist. No krišanas nevajadzētu baidīties, bet iemācīties kā to pareizi darīt, lai lieki nesatraumētos. Pareizi nokrist ar slēpēm ir uz sāniem. Pēc tam var mēģināt piecelties. Kā jau minēts iepriekš slēpošana attīsta arī līdzsvaru un pirms slēpošanas uzsākšanas ir jāmēģina uz slēpēm noturēt līdzsvaru. To var darīt plati paceļot vienu kāju un turoties stabili uz balsta kājas un pēc tam kājas maina nesaliecot ceļgalus. Lai varētu pacelt slēpju priekšējo un aizmugurējo daļu, kāja vispirms ir jāieliec ceļi un pēc tam jāpaceļ. Tad kāju tur gaisā un kustina pēdu tā lai paceļas slēpes priekšējais gals un pēc tam aizmugurējais. Ja nepieciešams mainīt virzienu tad jāpaceļ vienu kāju uz vajadzīgo pusi. Lai ietu sānis uzmanīgi ir paralēli jāliek kājas blakus viena otrai. Stāvot uz vietas slēpju purngaliem ir jāsaskaras. Ar skujiņas palīdzību var viegli uzkāpt kalniņā. To veic vienu slēpi turot taisni, bet otru liek blakus slīpi. Visbeidzot, lai tiktu uz priekšu māca likt soļus kā staigājot un rokas vēzēt zoda augstumā. Lai slīdētu augumu ir jātur 45 grādu leņķī un rokas jāieliec nedaudz elkoņos. Mēģina veikt slīdošus soļus jo intensīvāk vēzēs rokas, jo tālāk slīdēs.