Kā iekrāt naudu dzīvokļa remontam?

patēriņa kredītsNeatkarīgi no tā, vai vēlies tikai pārlīmēt tapetes viesistabā vai arī plāno veikt kapitālo remontu visā dzīvoklī, tas saistās ne vien ar zināmām neērtībām, bet arī finansiālo ieguldījumu. Protams, ja jāiegādājas tikai tapešu ruļļi un līme, problēmām nevajadzētu būt, jo tas neizmaksā tik daudz. Bet ko darīt, ja vajadzības ir lielākas?

Dažkārt šim mērķim tiek noformēts patēriņa kredīts. Taču, ja remonts nav nepieciešams tik steidzami, daudzi izvēlas naudu sakrāt paši. Kā to izdarīt visvienkāršāk?

Izveido reālu budžetu

Pats pirmais solis ir saprast, cik daudz naudas apmēram nepieciešams. Aprēķini aptuvenās materiālu izmaksas un, ja plāno darbu uzticēt kādam citam, noskaidro arī, cik tas izmaksās.

Veidojot budžetu, vērts konsultēties ar kādu zinošu cilvēku, kurš ieteiks labākos un cenas ziņā izdevīgākos materiālus, kā arī novērtēs, cik daudz un kādi materiāli nepieciešami.

 Jāņem arī vērā, ka precīzu budžetu noteikt nemaz nav iespējams, tādēļ drošības pēc vienmēr vajadzētu plānot lielākas izmaksas – galu galā, labāk lai paliek pāri, nekā pietrūkst.

Izveido naudas krāšanas plānu

Kad budžets aprēķināts, laiks izveidot stratēģiju. Ja noteikts termiņš, kura laikā naudu vajadzētu sakrāt, vajadzīgo summu jāizdala ar attiecīgo mēnešu skaitu, tādā veidā iegūstot summu, kuru jāatliek ik mēnesi.

Piemēram, ja remontam nepieciešami 1000 eiro un darba uzsākšana paredzēta pēc 10 mēnešiem, tad ik mēnesi šim mērķim būtu jāatliek 100 eiro.

Ja termiņš nav noteikts, jāizvērtē, kādu summu ik mēnesi šim mērķim var novirzīt.

Rīkojies

Kad plāns gatavs, jāķeras pie tā īstenošanas. Šim nolūkam var atvērt atsevišķu krājkontu. Lai nezaudētu motivāciju, interneta bankā var pieslēgt arī automātisko maksājumu, kas konkrētā datumā (piemēram, algas dienā) uz krājkontu pārskaitīs noteikto naudas summu.

Protams, ne viss vienmēr iet kā plānots un ik mēnesi atlikt noteiktu naudas summu varētu būt īsts izaicinājums. Tādā gadījumā laba iespēja ir meklēt iespēju tikt pie papildus līdzekļiem. Piemēram, pārdot lietas (mēbeles, interjera priekšmetus), kas pēc remonta vairs nebūs vajadzīgi.

Tāpat vērts izskatīt arī drēbju skapi, grāmatu plauktu, mūzikas un filmu kolekciju – iespējams, arī tur atradīsies lietas, kas Tev vairs nav vajadzīgas, bet kādam citam vēl var noderēt.

Lai sasniegtu finansiālos mērķus, reizēm ir vērts paplašināt arī savas robežas un meklēt papildus darbu, mēģināt nopelnīt ar savu hobiju vai talantu. Protams, tas prasa zināmu laiku un apņēmību, taču, ja vien tas ir iespējams, tas noteikti ir tā vērts.

Lai sakrātu naudu kādam lielākam mērķim, svarīga ir apņēmību un stratēģija. Ja arī Tu sapņo par remontu savā dzīvoklī, veic aprēķinus, pārskati savu budžetu un sāc rīkoties!