Kā gudri iepirkties izpārdošanu laikā?

patēriņa kredītsIzpārdošanu laikā var iegādāties dažādas preces par daudz zemākām cenām.  Taču nereti šādā veidā cilvēki nelietderīgi iztērē savus ietaupījumus un iegādātās preces vēlāk nemaz neizmanto.

Budžets

Pirms iepirkšanās nosaki kopējo tēriņu summu vienai iepirkšanās reizei. Tu spēsi daudz veiksmīgāk koncentrēties uz vajadzīgo, iepirksies pārdomāti un neiztērēsi visus ietaupījumus!

Izmanto īpašos piedāvājumus, taču dari to apdomīgi! Nereti nav viegli atteikties no lietām, kas patiesībā nemaz nav vajadzīgas, ir nepraktiskas, nav piemērotas un Tevi nesaista. Ja saproti, ka izvēlē prece nav domāta Tev, nepērc to! 

Akcijas preču cenas kopā var izveidot salīdzinoši lielu summu. Iegādājies tikai to, ko vēlētos nopirkt par oriģinālo cenu.

Ja atlaides pārsteigušas nesagatavotu un patiešām vēlies iegādāties kādu preci, trūkstošos naudas līdzekļus aizņemies no radiem vai draugiem. Atceries, ka aizdotā nauda ir jāatmaksā atpakaļ!

Iepirkumu saraksts

Iepirkšanās būs daudz vieglāka, ja sastādīsi konkrētu iepirkumu sarakstu un ievērosi to. Šādā veidā Tu nopirksi patiešām nepieciešamo, samazināsi savus tēriņus un neveiksi impulsīvus pirkumus. Ja kādai precei Tev nedaudz pietrūkst līdzekļu, pastāv dažādas aizņemšanās iespējas. Uzzini vairāk šeit

Kvalitāte

Atlaižu laikā Tu vari iegādāties kvalitatīvus zīmolu apģērbus, apavus un aksesuārus. Vērtīgāk būs iegādāties vienu labu, bet dārgāku apavu pāri vai kleitu, kas kalpos salīdzinoši ilgāk. 

Pirms pirkuma veikšanas, apdomā, vai kvalitāte atbilst cenai. Ja uzskati, ka kvalitāte ir slikta,  izvēlies citu preci. Nepērc pirmo variantu, izskati visu piedāvājumu klāstu un izvēlies piemērotāko. 

Pārbaudi preces vērtību internetā. Ja cena vairākas reizes pārsniedz patieso vērtību, netērē savus līdzekļus nelietderīgi! 

Preces pielietojums un lietderība

Daudzi iepērkas, lai samazinātu stresu un sevi uzmundrinātu. Neliedz sev iepirkšanās prieku izpārdošanu laikā, bet neveic emocionālus pirkumus!  Nereti šādi pirkumi ir bezjēdzīgi un nevajadzīgi. 

Vislabāk ir tad, ja Tu dodies iepirkties tāpēc, ka vēlies papildināt savu garderobi, iegādāties preces mājai, atpūtai vai citiem mērķiem. 

Nereti iepirkšanās nav ērta un sagādā grūtības. Dodies iepirkties ar draugiem vai ģimeni, iesakiet viens otram labāko risinājumu. Šādā veidā Tu daudz vieglāk atradīsi piemērotākās lietas. Palutini sevi un ģimeni ar jaukiem pirkumiem atlaižu laikā!

Pirms iegādājies apģērbu, apavus vai citas preces, izdomā vismaz piecus veidus, kā vari šīs lietas kombinēt un izmantot. Svarīgi, lai jauno apģērbu vari viegli pieskaņot citiem apģērbiem un aksesuāriem. 

Arī citām precēm jābūt pielietojamām sadzīvē. Pretējā gadījumā veiktais pirkums būs nelietderīgs un nauda iztērēta neapdomīgi. 

Iepriecini sevi, bet esi apdomīgs

Nereti nav viegli atteikties no pirkumiem, bet nesaprātīga iepirkšanās nereti rada parādsaistības. Rīkojies gudrāk, iekrāj laicīgi nepieciešamos līdzekļus un veic pārdomātus pirkumus!