Kā dabīgi stiprināt imunitāti

ka uzlabot savu imunitatiPār Latviju nolaidies drūmais rudens, un ziema arī vairs nav aiz kalniem, un tas ir laiks, kad par visu svarīgāka ir imunitāte! Šoreiz aplūkosim dažus dabīgus un vienkāršus veidus, kā to uzlabot.

Iesākumā vajadzētu tikt skaidrībā ar to, kas tad īsti ir imunitāte. Viena no zinātniskajām definīcijām varētu būt aptuveni šāda: “Imunitāte ir organisma neuzņēmība pret slimību baktērijām, noteiktām indēm un dažādiem svešķermeņiem” Nu re, tik vienkārši – šī katram no mums dotā aizsardzības sistēma pati tiek galā ar visu ķermenim nevēlamo, ja to kopj. Pavisam noteikti ir skaidrs, ka rūpēties par imunitāti ir krietni vien vienkāršāk un lētāk, nekā tikt galā ar kādu saslimšanu.

Imunitāte, tāpat kā visas citas mūsu ķermeņa funkcijas, noris pavisam vienkārši – tā izmanto enerģiju, vitamīnus un minerālvielas, ko mēs uzņemam caur ēdienu, tādēļ tam, ko tu ēd, šajā gadījumā ir izšķiroša nozīme. Ir daži produkti, kas šajā ziņā ir īpaši vērtīgi, piemēram, tava imunitāte tev teiks paldies par ķiplokainiem ēdieniem. Tie satur fitoncīdus, kas aizsargā tavu organismu no dažādām vīrusus saslimšanām. Visefektīvākais paņēmiens veselības uzlabošanai ir aukstajos rudeņos un ziemās katru vakaru apēst pa vienai svaigai ķiploka daiviņai. Protams, ne visiem tas ir pa spēkam, tādēļ ir vēl viens veids, kā uzņemt vērtīgās vielas no ķiplokiem, tos neēdot. Sagriez tā daiviņas un noliec istabā. Šādā veidā no daiviņām pāris stundas izdalīsies aromāts, kam piemīt ārstnieciska iedarbība.

Vēl viens maz zināms imunitātes stiprināšanas dārgums ir mežrozīšu augļi. Tie ir īstas vitamīnu bumbas! Tie palīdzēs jau tad, kad sāc izjust pirmās saslimšanas pazīmes – gluži vienkārši iedzer krūzīti stipra mežrozīšu augļu novārījuma, un jutīsies krietni vien labāk. Mežrozītes palīdzēs arī ja gadījies sasirgt ar gripu un ir muskuļu sāpes, mežrozītēs esošie vērtīgie vitamīni ar to viegli tiks galā! Jāpiemin, ka arī mūsu pašu dzērvenes ir ļoti labs C vitamīna avots.

Ļoti maz tiek izmantotas arī piparmētras, kuru Latvijā ir pār pārēm. Ne velti tava vecmamma vasaras beigās steidz sažāvēt krietnu daudzumu piparmētru tējas. Tās noder, kad tava imunitāte atkāpjas slimības priekšā un tevi piemeklējusi kāda elpceļu saslimšana.

Pēdējais brīnumlīdzeklis ir zināms visiem – svaigs gaiss! Centies mazāk laika pavadīt nevēdinātās telpās un, spītējot rudenim, dodies pastaigā! Izbaudi tā krāsas un šī gadalaika burvību.