Ieteikumi rudens dārza darbiem

trimmeri un piederumi darza darbiemRudens ir laiks, kad dārzs jāsagatavo ziemai un nākamajai pavasara sezonai. Piedāvājam dažus ieteikumus, kā ar rudens dārza darbiem tikt galā vienkāršāk.

Zāliena uzkopšana

Viens no svarīgākajiem darbiem rudenī – zāliena apkopšana. Jāpārliecinās, ka tajā nav palikušas kādas nezāles. Ja nepieciešams, zāliens arī jānopļauj. Šim nolūkam var noderēt trimmeris. Mūsdienās nopērkami dažādu veidu trimmeri no https://www.inserv.lv/kategorija/trimmeri – gan elektriskie, gan benzīna. Katram no tiem ir sava specifikācija, tādēļ, pirms lem par labu kādam no variantiem, izvērtē visus plusus un mīnusus. Beidzamo reizi zāliena pļaušanu ieteicams veikt oktobrī, lai zāle pirms ziemas vēl paspēj nedaudz ataugt.

Lapu grābšana

Vēl viens rudens darbs – lapu grābšana. Nelielās piemājas teritorijās to var paveikt ar grābekli, savukārt plašāku teritoriju uzkopšanai var noderēt lapu pūtējs.

Vācot lapas, jāatceras, ka nevajadzētu tās vienkārši salikt kaudzēs, jo vējš tās ātri izdzenās. Labāk lapu kaudzes pārsegt ar plēvi vai sietu. Lapas var izmanto kompostēšanai vai mulcēšanai. Tāpat jāpatur prātā, ka vislabāk grābt sausas lapas, jo mitras tās ir smagākas un to savākšana ir apgrūtinoša.

Koku un krūmu apgriešana

Rudenī veic arī koku un krūmu apgriešanu. Šim darbam piemērotas speciālās dārznieku šķēres vai krūmgriezis. Lielākiem kokiem un krūmiem var izmantot zāģi. Jāizveido koku un krūmu vainags, kā arī jāapgriež nokaltušie zari līdz dzīvai koksnei.

Augu pārstādīšana

Rudens ir labs laiks dažādu augu pārstādīšanai – zeme ir pietiekami mitra un silta, lai augi paspētu ielaist saknes un pierast pie jaunajiem apstākļiem. Taču pirms šī darba ļoti svarīgi sagatavot augsni, atvēlot stādīšanai pietiekami daudz vietas. Rudenī var iestādīt dažādas pavasara puķes – narcises, krokusus u.c.

Lai ar rudens darbiem tikt galā būtu vienkāršāk, ieteicams izvēlēties kvalitatīvu tehniku un instrumentus. Meklējiet tos labākajos specializētajos veikalos, kur pieejams daudzveidīgs piedāvājums un speciālistu konsultācijas. Daudz vērtīgas informācijas par labākajiem risinājumiem uzzināsiet arī internetā – tur atrodami gan  vērtīgi ieteikumi, gan atsauksmes, gan arī apskatāms piedāvājums.