Ieteikumi, kā vienmēr sasniegt finanšu mērķus

ģimenes budžetsStabilitāte savā dzīvē un finansiāla neatkarība ir katra cilvēka personīgā atbildība un veids kā tas to sasniedz – visbiežāk ir katra paša ziņā. Pārmaiņas un izpratne kā darīt labāk un pieiet tam mērķtiecīgi stratēģiski nav tikai uzņēmēju dzīvesveids – tas var būt mūsu katra paša izvēle.

Šajā rakstā apskatīsim dažus veidus jeb ieteikumus, kā vienmēr sasniegt finanšu mērķus un būt finansiāli neatkarīgam un stabilam cilvēkam. 

Mērķu uzstādīšana

Definējiet savus mērķus – kas ir tas ko vēlaties iegādāties, sasniegt? Mērķi var būt dažādi, sākot no jaunas automašīnas iegādes un visbeidzot ar savu parādu samazināšanu vai atmaksu. Vislabāk, ja savus mērķus uzstādīsiet reāli sasniedzamus un apzināsieties kā tos sasniegt – kaut vai ar nelielām grūtībām, bet apzinaties, ka tas ir iespējams!

Kā pirmais solis viennozīmīgi var būt arī ģimenes budžeta izvērtēšana un kopsavilkums – ienākumi, izdevumi. Detalizēts mēneša ģimenes budžets var parādīt to, kur visvairāk tērējiet naudu, kur vismazāk, vai ir kādi tēriņi bez kuriem varētu iztikt utml.

Kā sasniegt finansiālus mērķus? 

Ja Jūsu mērķis ir iegādāties kādu lielāku kārotu lietu, piemēram, jaunu auto, tad izvērtējiet, cik naudas summas vienā mēnesī Jūs variet atvēlēt, kā arī cik ilgu laiku šī krāšana Jums prasītu. Otrs variants ir izvērtēt aizdevuma iespējas, bet arī šajā gadījumā Jūs neiztiksiet bez rūpīga aprēķina ikmēneša maksājumos, ko variet atļauties pēc visu rēķinu nomaksas. 

Lai šo visu izprastu, iesākumā iesakām apzināties un fiksēt visus maksājumus, tēriņus un ienākumus, lai starpība būtu reālais cipars ar kuru mērķu sasniegšanā variet sākt strādāt. 

Labāk lēnāk, nekā nekad

Ne vienmēr visi mērķi ir sasniedzami uzreiz, nebaidieties no tā, ka mērķa sasniegšana var prasīt ilgāku laiku, sasniedzot to mazākiem solīšiem. Pacietības audzināšana ir arī viens no blakus efektiem, kas nāk kopā ar apzinīgu un mērķtiecīgu krāšanu. 

Neparedzēti gadījumi

Ja mērķis ir vienīgais, kam atlicināsiet savus ienākumus, var gadīties, ka kādā brīdī var notikt, kas neparedzēts, piemēram, izdevumi par zobārsta pakalpojumiem, saplīsuši apavi, telefons vai kas cits Jūsu gadījumā un šādā brīdī Jums var nākties “aizņemties” no budžeta, kas tiek mērķēts uz vienu konkrēto mērķi. 

Esiet jau laikus prātīgs un kaut vai nelielu summu, bet tomēr atliciniet “neparedzēto gadījumu” kontā, bet ja tāda nav, tad aprēķiniet, cik variet atļauties maksāt, šīs finanses iegūsiet no kāda palīdzīga aizdevuma uzņēmuma. Gadīties dzīvē var visādi un paļauties uz to, ka nekad nekas nenotiks – nevajadzētu. Jūs noteikti nevēlētos, ka ilgi lolotais sapnis šādu gadījumu dēļ var sabrukt vienā mirklī. 

Mērķa sasniegšanu veiciet kā spēli

Lai sasniegtu kādu mērķi, ir vajadzīga nopietna, disciplinēta attieksme – tomēr, lai šis viss radītu prieku ne tikai atteikšanos no ikdienišķiem priekiem – pārvērtiet savas finanses un mērķus kā spēli. Atzīmējiet regulāri, cik Jums vēl vajag, vai cik ir atlicis maksājumos, ja tas ir kredīts.

Izveidojiet vietu, kur noliksiet dienas neizterēto naudu, tādejādi ar gandarījumu redzot, ka ne tikai ierastās naudas summas ir jāatvēl mērķa sasniegšanai, bet ka Jūs variet arī papildus paātrināt procesus.