GĀZES SILDĪTĀJI, ŪDENS SILDĪTĀJI UN GRANULU APKURES KATLI JEBKURAM PIRCĒJAM.

elektriskais boilerisSākoties aukstajiem ziemas mēnešiem, īpaši aktuāla ir iekštelpu apsilde. Kamēr valstīs, kurās termomera stabiņš nemēdz nokrist zemāk par nulles atzīmi, mājokļa apkurināšanai diezgan bieži lieto gaisa kondicionēšanas ierīces ar siltā un aukstā gaisa plūsmu, tad valstīs, tai skaitā pie mums, kur aukstais rudens, aukstā ziema un dzestrais pavasaris ir ierasta parādība un var pat ieilgt ilgāk, kā mēs vēlētos, biežākā alternatīva centrālajai apsildei un kamīniem, ir dažāda veida apkurināšanas katli un sildītāji.

Granulu katli un gāzes katli, ir biežākās alternatīvas pircējiem, kad vajadzīgs izvēlēties kādu istabu apkures sistēmu ierīkot savās mājās. Būvējot apsildes sistēmu privātmājās un mājās, kurās ir pāris dzīvokļi, svarīgi ir atrast veidu arī siltā ūdens esamībai virtuvē un vannas istabā. Tam, lielākoties, tiek lietoti dažādi ūdens sildītāji, jeb boileri.

Sildītājiem par alternatīvu var kalpot arī siltā ūdens iegūšana ar apsildes katlu starpniecību. Eļļas sildītāji mēdz būt nereta izvēle, ja aktuāli pirkt apsildes ierīci iekštelpām, savukārt saimniecības ēkām vai lapenēm, vispopulārākā opcija ir gāzes un infrasarkano staru sildītāji.

Ja ņem vērā salīdzinoši zemās gāzes cenas, gāzes sildītāji ir ekonomiski un viegli lietojami, jo ātri piesilda platību. Jāzina, ka tie nav atbilstoši lietošanai iekštelpās, piemēram, istabās, bet lieliski pildīs savu funkciju garažā vai saimniecības ēkā.

GĀZES SILDĪTĀJI UN BOILERI TELPU UN ŪDENS SILTĀ ŪDENS ESAMĪBAI

Pirms apkures katla iegādes, aktuāli noskaidrot, kāda tipa apkures sistēmas modelis būs vispiemērotākais. Apkures katlu izvēli jābalsta uz dažādiem kritērijiem, kas jāizvērtē iepriekš, piemēram: kāda tipa māja jāapsilda, cik lielas ir apkurināmās dzīvojamās telpas; ko ir vēlme lietot kā kurināmo; cik automātiska vai manuāla ir apkures sistēma.

Savukārt ūdens sildītāju izvēlē nepieciešams izprast kādas tehnoloģijas boileris ir nepieciešams, precīzāk sakot, parastais ar tvertni vai caurteces režīma boileris, cik daudz elektroenerģijas vai gāzes tērē ūdens uzsildīšana vai arī cik lielas ietilpības tvertne ir boilerim.

Obligāti viens no nozīmīgākajiem faktoriem ir arī tas, cik daudz izmaksās apkures veida uzturēšana noslogotajos ziemas mēnešos un arī citos gadalaikos, kad tā ekspluatēšana nebūs tik aktīva un istabas nebūs apkurinātas, bet tikai, piemēram, lietots aukstā ūdens sildīšanai.

Ja nevēlaties ūdens uzsildīšanai izmantot elektrību, jo tas var maksāt samērā daudz, ir opcija nopirkt gāzes boileri. Tiem ir automatizēta jaudas regulēšana un nebūs jāuztraucas par to, ka varētu rasties problēma ar siltā ūdens apjomu un patēriņu.

GRANULU APKURES KATLI

Pēdējos gados klientu starpā viena no izplatītākajām izvēlēm ir granulu apkures katli. To darbošanās ir automatizēta, kas ir risinājums aizņemtiem cilvēkiem. Granulas tajos ir jāielādē aptuveni reizi nedēļā un viss turpmākais process notiek automātiski.

Samērā svarīgi, lai netiktu traucēta elektrības padeve pkures katlam, jo bez tās granuu apkures katls nedarbosies. Šis ir arī viens no lētākajiem apkures katlu tipiem.