8 prasmes, kas svarīgas pieaugušajiem

8 prasmes, kas svarīgas pieaugušajiemIespējams, arī Tev ir nācies dzirdēt vai sociālajos medijos manīt jokus par to, ka nez kāpēc zināšanas par Pitagora teorēmu vai citiem sarežģītiem matemātiskiem un pārējo priekšmetu terminiem nav dzīvē īsti noderējušas. Par spīti tam, ka esam jau 21. gadsimtā, un tiek veiktas dažādas izglītības reformas, joprojām daudz pietrūkst, lai skolās iemācītu dzīvei nepieciešamās prasmes, kas cilvēkiem noderētu, kļūstot pieaugušiem. Par tām vairāk lasi turpinājumā.

  1. Kā pārvaldīt personīgo budžetu

Uzsākot pieaugušā dzīvi, daudzi cilvēki saskaras ar nespēju efektīvi plānot savus finanšu līdzekļus. Tā rezultātā tiek pieļautas dažādas kļūdas, kas nereti noved pie nepieciešamības noformēt aizdevumu (lasi vairāk par naudas tērētāju tipiem šeit). Lai arī citās situācijās šāds lēmums var būt noderīgs, nepārdomājot to rūpīgi, iespējams nonākt vēl lielākās finansiālajās grūtībās. Tieši tādēļ pamata budžeta veidošanas prasmes būtu bijis derīgi apgūt jau skolas laikā.

  1. Kā tikt galā ar saviem nodokļiem

Diemžēl šī ir tēma, ka pie mums pēdējā laikā raisījusi plašu rezonansi. Sakarā ar nodokļu reformu ir ļoti daudz lietu, kas neskaidras ne tikai mums, parastajiem cilvēkiem, bet pat grāmatvežiem. Tas tikai lieku reizi pierāda, ka nodokļu aprēķināšana noteikti ir tās prasmes, kas noderīgas ikvienam pieaugušajam, neatkarīgi no tā, vai esi pašnodarbinātais, uzņēmējs vai parasts darbinieks.

  1. Kā uzturēt garīgo veselību

Daudzi no mums to neuztver pietiekami nopietni, taču saskaņā ar Amerikas Psihologu asociācijas pētījumu, mūsdienās cilvēki izjūt daudz augstāk stresa līmeni, turklāt viens no tā iemesliem ir nauda un ar to saistītās problēmas, turklāt ar laiku kļūstot arvien sliktāk. Izplatīta ir arī depresija, tādēļ ikvienam ir jāzina, kā parūpēties par sevi, pirms jau ir par vēlu.

  1. Kā veidot attiecības

Kad esam jaunāki, mēs šīs lietas tik ļoti nenovērtējam un neizprotam. Cilvēki ienāk mūsu dzīvē un pazūd no tās, un domās esam aizņemti ar citiem jautājumiem, piemēram, kā dabūt savu sapņu darbu vai paveikt ko citu. Taču attiecības veido nozīmīgu mūsu dzīves daļu, un ir vērtīgi, ja jau sākumā mēs tiekam iepazīstināti ar to veidošanas pamatiem.

  1. Kā atrast mājokli un iegādāties mašīnu

Šeit svarīgi apgūt to, ka mūsdienās mājoklis un auto, kā arī to uzturēšana izmaksā diezgan daudz. Tāpat arī jāzina tas, ko izvēlēties labāk – mājokļa īri vai īpašuma iegādi.

  1. Kā veikt vienkāršākos remontdarbus

Remontdarbi ir vīriešu lieta? Muļķības! Ikvienam ir jāprot veikt tādus elementārākos uzdevumus kā: aizdambētas izlietnes iztīrīšana, lampiņas ieskrūvēšana, naglas iesišana sienā un dažādi citi darbi. Tas pats attiecas arī uz auto – īstam šoferim vajadzētu zināt gan, kā “piepīpēt mašīnu”, gan arī, kā nomainīt riepu.

  1. Kā strādāt gudri, nevis smagi

Mums jau no bērnības tiek iegalvots, ka visu mūžu nāksies smagi strādāt, ja gribēsim ko sasniegt un nopelnīt pietiekami daudz naudas, taču patiesībā ir arī cita versija, par kuru netiek tik daudz runāts – strādāt nevies smagi, bet gudri. Stundu skaits dienā ir ierobežots, tādēļ, izmantojot šo laiku prasmīgi, mēs varam ātri vien sasniegt daudz vairāk.

  1. Kā atrast darbu un doties augšup pa karjeras kāpnēm

Šis ir sāpīgs jautājums daudziem. Un tā aktualitāte būtu jāapspriež jau skolas laikā, kad izvēlētā izglītība ievērojami ietekmēs mūsu karjeru. Jā, iespējams, Tev ļoti patīk zīmēt vai arī Tava aizraušanās ir bijusi saistīta ar vēsturi. Taču, vai šajā jomā ir iespējams atrast darbu? Labi apmaksātu darbu, kas ļauj doties augšup pa karjeras kāpnēm?