4 taupīgu cilvēku paradumi, kurus izmēģināt

 

patēriņa kredīts bez ķīlasDaudzi cilvēki domā, ka, ja cilvēks ir taupīgs, tad viņš noteikti ir arī nabadzīgs, jo parasti bagātiem cilvēkiem nekas nav jātaupa, un viņi var atļauties visu, ko vēlas. Taču tā nebūt nav taisnība. Arī taupīgi cilvēki ir bagāti. Bieži vien tieši taupīgajiem cilvēkiem ir izveidojušies vairāki paradumi, kas viņiem palīdz vēl vairāk ietaupīt.

  1. Uzkrājumu veidošana

Mūsdienās reti kurš cilvēks aizdomājas par savu nākotni un sāk veidot uzkrājumus. Ikvienam no mums vajadzētu izveidot nelielu iekrājumu fondu, lai nepieciešamības gadījumā būtu nodrošinājušies. Ir cilvēki, kas uzskata, ka, piemēram, patēriņa kredīts bez ķīlas atrisinās situāciju, kad vajadzēs lieku naudu, taču tas var radīt arī problēmas, ja kredītu nevar atdot. No sākuma tas, protams, nebūs viegli, taču, ja sāksiet pamazām, tad rezultātus noteikti sasniegsiet. Vislabāk būs, ja katru mēnesi atliksiet kādu noteiktu summu no algas. Kaut vien 10 eiro. Ar laiku jau būsiet iekrājuši lielāku summu, ko varēsiet iztērēt kādam svarīgam pirkumam.  

  1. Neskriešana pakaļ modes tendencēm

Mode mainās diezgan ātri. Tā kleita vai bikses, ko būsiet nopirkuši šajā gadā, nākamajā jau nebūs vairs modē un nebūs stilīga. Ir cilvēki, kas seko līdzi modei un ļoti bieži iegādājas jaunu apģērbu, līdz ar to arī daudz tērē. Taču taupīgi cilvēki tā nedara. Viņi iegādājas tādu apģērbu, kas ir aktuāls visu laiku, kā arī tādu, kas salīdzinoši ilgi kalpo, tādu, kurā jūtas ērti.  

  1. Lietu izmantošana pilnībā

Vai esat pamanījuši, kā cilvēki nereti gaida jauna mobilā tālruņa modeļa iznākšanu? Ir tādi cilvēki, kas ik pēc pus gada maina savu viedtālruni pret jaunu. Taču tas nav vajadzīgs. Kamēr vecais viedtālrunis kalpo labi un pilda savas funkcijas, jauns nav nepieciešams.

  1. Pārtikas iegāde reizi nedēļā

Ja pārtiku iegādājas pēc iespējas retāk, tad pastāv lielāka iespēja, ka tā tiks izlietota pilnībā. Savukārt, ja to iegādājas pārāk bieži, tad var rasties nevajadzīgi tās uzkrājumi, kuri pēc tam tiks izmesti, līdz ar to arī tiks lieki iztērēta nauda.