4 ieteikumi, kā sagatavoties vecumdienām

patēriņa kredītsJēdziens ‘’laimīgas vecumdienas’’ katram saistās ar kaut ko citu. Kādam tas nozīmē pāriet no pilnas slodzes darba uz jēgpilnu nepilna laika darbošanos, citi vecumdienās vēlas pavadīt vairāk laika ar savu ģimeni, ceļot vai nodoties dažādiem citiem hobijiem. Lai arī kādas būtu vēlmes, nav iespējams izslēgt arī finansiālo aspektu. Turpinājumā daži vienkārši īstenojami ieteikumi, kas palīdzēs sagatavoties tādām vecumdienām, par kādām vienmēr esat sapņojis.

Pierakstiet savus sapņus

Iespējams, Jums jau ir ideja par to, kā vēlaties pavadīt savas vecumdienas. Padomājiet par to pat tad, ja tas šķiet vēl ļoti tālu. Pierakstiet savas vēlmes. Nekoncentrējieties uz budžetu, atzīmējiet tikai mērķus. Sarakstā var būt iekļautas gan tādas lietas, kā brīvprātīgais darbs vai laika pavadīšana ar mazbērniem, gan arī ceļojums apkārt pasaulei vai jebkas cits, ko vēlētos piedzīvot.

Nosakiet finansiālas prioritātes

Novērtējiet šī brīža finansiālo situāciju – kādi ir Jūsu ienākumi? Cik daudz no tiem atliekat nākotnei? Ja Jums vēl nav budžeta plāna, sastādiet to, kā vienu no prioritātēm nosakot uzkrājuma veidošanu. Pārskatiet izdevumus un atrodiet liekos tēriņus, lai ietaupīto naudu varētu novirzīt daudz svarīgākiem mērķiem.

Šobrīd populāri ir dažādi ātrie kredīti, ko salīdzinoši ērti var noformēt internetā- jāseko tikai norādēm izvēlētā kredītdevēja mājas lapā. Taču aizdevums paredz zināmas izmaksas, tādēļ, ja Jums ir kredītsaistības, piemēram, patēriņa kredīts, arī tā atmaksu definējiet kā prioritāti.

Ieguldiet savā veselībā

Lai pilnvērtīgi izbaudītu vecumdienas un dzīvi kopumā, svarīgi būt veselam. Tādēļ ieviest veselīgus paradumus ir vitāli svarīgi. Novērtējiet savus ēšanas, fizisko aktivitāšu un gulētiešanas paradumus jau tagad!

Izvērtējiet, cik daudz būs nepieciešams strādāt

Tas ir vienkāršs ienākumu un izmaksu vienādojums: ja vien Jūs nebūsiet uzkrājis ievērojamu bagātību, Jums būs vai nu jāpielāgo ierobežotie ienākumi un , iespējams, jāatsakās no dažiem sapņiem vai jāturpina strādāt, lai samaksātu par savām vēlmēm. Aplūkojiet savu mērķu sarakstu un izvērtējiet, cik daudz darba to sasniegšanai būs nepieciešams.