3 prasmes, kas jāprot ikvienam pieaugušajam

pieaugušaisIkviena jaunieša un arī jaunā pieaugušā dzīvēs ir brīži, kad saprotam, ka ir pienācis īstais laiks kļūt patiesi “pieaugušam”. Iespējams, tas ir brīdis, kad rokās pirmo reizi tiek iedota dzīvokļa atslēga, pēc skolas absolvēšanas jāmeklē darbs, vai jāpieņem kāds svarīgs lēmums, kas var mainīt visu dzīvi. Neatkarīgi no apstākļiem, pieaugšana notiek ar ikvienu no mums.

Bez šaubām šis laiks līdz kļūšanai par pieaugušo ir saspringts un nervozs. Un, protams, katram tas izpaužas citādāk – vienam vieglāk, otram grūtāk. Kamēr viens kļūst atbildīgāks acumirklī, cits pieļauj kļūdas vairāku gadu garumā.

Neatkarīgi no tā, cik ātri mēs katrs pieaugam savā domāšana, ir prasmes, kuras apgūstam. Kuras ir šīs prasmes?

Spēja izprast cilvēkus un tos “šķirot”

Gadu laikā mūsu dzīves ceļu šķērso dažādi cilvēki. Daži no tiem kļūst par mūsu draugiem, citi – par paziņām, kolēģiem, vienu reizi satiktiem cilvēkiem vai pat ienaidniekiem. Lai arī dažreiz mēs cilvēkiem pieķeramies vairāk, nekā varbūt vajadzētu, ar laiku mēs saprotam, kurš ir pelnījis mūsu uzmanību, bet kurš nē. Mēs iemācāmies komunicēt ar svešiniekiem un iemācāmies runāt ar saviem tuvākajiem. Mēs apgūstam, ko nozīmē dzīvot sabiedrībā.

Prasme plānot savu budžetu un iekrāt naudu

Naudai mūsu dzīvēs ir diezgan liela loma, bieži vien strādājam ne vien tādēļ, ka vēlamies sevi attīstīt, bet tādēļ, ka vēlamies iegādāties jaunu auto vai sagatavoties vecumdienām (padomus, kā to izdarīt, lasi šeit).  Lai dzīvē gūtu finansiālu stabilitāti, ikviens ar laiku iemācās apieties ar saviem naudas līdzekļiem, arī tos iekrāt.

Prasme rūpēties par savu un citu veselību

Daudzi nodarbojas ar fitnesu, ēd veselīgi ne tikai tādēļ, lai izskatītos lieliski citu acīs, bet arī tādēļ, lai justos labi, dzīvotu veselīgāk, domātu pozitīvāk. Būt pieaugušajam nozīmē arī pašam pieteikt vizīti pie ārsta, zināt, kad, lai atveseļotos, nepieciešami medikamenti. Un to ar laiku iemācās ikviens. Un ikviens agrāk vai vēlāk apjauš, ka našķošanās vietā vajadzējis nodarboties ar sportu vai tml.