3 lieliskas vietas Latvijā, kur doties ar velosipēdiem

 

velosipēdi internetā Lielisks veids, kā pavadīt aktīvu un prieka pilnu brīvdienu, ir došanās ekspedīcijās ar velosipēdiem. Tas var būt visas ģimenes veselību uzlabojošs un prieka pilns hobijs.

Šajā rakstā apskatīsim 3 lieliskus maršrutus, kur varat doties ar saviem velosipēdiem.

  1. Maršruts pilsētas mīļotājiem : Majori – Bulduri, aptuveni 12 km.

Šis maršruts ir apļveida, sāksies no Jūrmalas tūrisma informācijas centra un arī beigsies pie tā. Veloceliņa garums ir 10,54 km.

Tas būs piesātināts ar apskates objektiem, vedīs pa Jūras ielu gar vairākiem arhitektūras pieminekļiem, tad pa Dzintaru un Bulduru prospektiem, kur ceļā redzēsi M. Morberga vasarnīcas un botāniskā dārza kompleksu, kā arī brauksi gar priežu mežu, kur tavas acis priecēs Bulduru Luterāņu baznīca. Nepamanīta nepaliks arī Jūrmalas Dzintaru koncertzāle un Dzintaru Mežaparks, kurā ir iespēja uzkāpt skatu tornī vai apmeklēt kādu no Mākslinieku nama organizētajām mākslas izstādēm.

  1. Maršruts dabas mīļotājiem : apkārt Engures ezeram. Maršruts ved no Engures līdz Rideļu dzirnavām, ceļa segums būs mainīgs, tā garums 60,1 km.

Tas vedīs apkārt visam Engures ezeram, kur Tev pavērsies skaisti dabas skati. Pie Engures ezera vari satikt savvaļas dzīvniekus un uzkāpt skatu tornī. Nonākot līdz Rideļu dzirnavām vari doties ekskursijā aplūkojot seno dzirnavu romantiku, kā arī izbaudīt ezera burvību, noīrējot laivu vai gardi paēdot.

  1. Vasaras maršruts, starp ezeru un jūru : no Liepājas ezera līdz Liepājas pludmalei, tā garums 12.51 km.

Šis brauciens vedīs Tevi gan pa grantētu ceļu, gan zemes ceļu, braucot gar ezeru un arī pa pludmali. Izteikti romantisks tas būs, ja brauksi saullēkta vai saulrieta stundās, jo Liepājā saule lec ezerā, bet noriet jūrā. Putnu vērotāji arī iemīļojuši šo posmu, jo pie ezera var vērot to ligzdošanu. Šis maršruts ir vidējas grūtības un piemērots aktīviem cilvēkiem.

Šos un citus maršrutus varat plašāk izpētīt divritenis.lv mājas lapā.

Ja vēl neesi atradis savu īsto ceļa biedru, velosipēdi internetā plašā klāstā ir pieejami 220.lv mājas lapā.